Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar veselības ministri Andu Čakšu

Kopā strādāšanas vieta – impulss biznesa uzsākšanai

Cēsu koprades namā ideju apmaiņai palīdz kaķene Dora

Pirms diviem gadiem Cēsīs durvis vēra kopā strādāšanas telpa „Skola6”. Kopā strādāšana nozīmē darba vidi, ko dala nevis viena uzņēmuma darbinieki, bet gan neatkarīgi nodarbināti dažādu profesiju cilvēki. Tas ir izdevīgi visām pusēm – lētākas izmaksas par vietu birojā, kā arī iespēja savas biznesa idejas apspriest ar kolēģiem no citām nozarēm. Turklāt ideju apmaiņai noritēt bez stresa šeit palīdz arī biroja saimniece – kaķene Dora.

Kādreiz šajā ēkā atradās skola. Pēc tās slēgšanas radās ideja izveidot kopā strādāšanas vietu, ko tagad cēsinieki pazīst ar nosaukumu "Skola6".

Šeit darbojas tie cilvēki, kuri var strādāt no jebkuras vietas pasaulē. Viņi nāk ar savu datoru un uz vietas strādā. Te ir arī darbnīcas, kur nāk radošo industriju pārstāvji. Šobrīd visvairāk ir saistīti ar šūšanu, tekstilu, ar apģērbu dizainu. Nāk arī mākslinieki, gleznotāji.

Ar koprades māju pašvaldībai izdodas stimulēt attīstīt uzņēmējdarbību novadā. Vienā telpā sadzīvo vairāki uzņēmumi. Par vienu darbavietu jāmaksā ap 50 eiro mēnesī – bonusā nāk kopīga virtuve un apspriežu zāle, kur tikties ar partneriem vai klientiem.

"Šī mums ir brīnišķīga iespēja radīt to vidi par ļoti labiem nosacījumiem. Mēs šeit varam mierīgi, droši, brīvi darboties, mums apkārt ir ļoti daudz radošu cilvēku, kas var iedot interesantus, radošus impulsus," stāsta bijusī pedagoģe Inguna.

Inguna nolēmusi uzsākt savu biznesu – tagad viņa šuj lina kleitas, veido čības, darina lelles un citas lietas.

Tieši kopās strādāšanas vieta "Skola6" kļuvusi par iemeslu, lai uzņēmējdarbībai pievērstos Laura. Viņa izveidojusi fotostudiju, skaistuma pieturu, kur notiek radošas meistarklases.

"To es noteikti varu teikt, ka šī māja ir pats galvenais motivators, kāpēc kaut kas top. Es nezinu, vai es būtu saņēmusies uz to. Droši vien mājās kaut ko savā nodabā darītu un manas idejas vairāk paliktu galvā," stāsta Laura.

Kopīgu mājvietu "Skolā6" atraduši inženieri, projektētāji, gleznotāji, kaligrāfi un pat kāda friziere. Tomēr pati galvenā birojā ir kaķene Dora.

"Kaķis ir izklaides objekts un arī stresa noņēmējs. Tāds mājas gariņš īstenībā.

Mēs viņu saucam par "Skolas6" saimnieci, jo viņa ir tā, kas te atrodas pastāvīgi, vienmēr ir uz vietas un visus pieskata," skaidro Dita Trapenciere, "Skolas6" vadītāja.

Uzņēmēji stāsta, šādiem birojiem vajadzētu būt ikvienā Latvijas pilsētā. Tas ir ne tikai finansiāli izdevīgi, bet, kopā strādājot, dažādu nozaru cilvēki labprāt apmainās ar idejām un stimulē viens otru jaunu produktu radīšanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti