Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ceļu policija veic reidus visā Latvijā

Ceļu policijas reidi visā Latvijā: aizvadītajā dienā pieķerti 24 šoferi reibumā

Garajās Ziemassvētku brīvdienās Valsts policija turpina reidus uz autoceļiem.  Aizvadītajā diennaktī par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā vai narkotisko vielu iespaidā sodīti 24 cilvēki.

Visvairāk jeb septiņi dzērājšoferi pieķerti Latgalē, pa sešiem šoferiem - Rīgas reģionā un Vidzemē. Vēl četri autovadītāji reibumā pie stūres pieķerti Zemgalē un viens – Kurzemē.     

Ceļu policijas reida ietvaros apturētais autovadītājs Andris reidus, kad visiem bez izņēmuma jāpūš alkometrā, atbalsta.

“Vajag, noteikti vajag,” nosaka Andris.

Otrdien Rīgā pie Dienvidu tilta, strādājot vairākām ceļu policijas ekipāžām, visi apturētie braucēji iztur alkohola pārbaudi. Pirmdien, Ziemassvētku vakarā, visā Latvijas teritorijā 24 vadītājiem brauciens beidzās tieši reida laikā. Savukārt otrdienas rītā Lielākā daļa apturēto autovadītāju atzinīgi vērtēja to, ka pārbaudes notiek.

“Protams, uz ceļa drošāk, kad mazāk dzērušu vadītāju, un arī pārējai drošībai,” atzīst autovadītājs Eduards.

Ceļu policijas bataljona 6. rotas komandiera vietnieks Gatis Klāviņš norāda – braucēji, ko pieķer smagā reibumā, drīzāk ir izņēmums. Lielākā daļa pieķerto braucēju “iekrīt uz paģirām”.

“Pārsvarā tiek aizturēti otrajā dienā pēc alkohola lietošanas, kad nav pilnvērtīgi atgūta veselība, nav izgulēts reibums. Liekas, ka viss kārtībā. Kādam jābrauc uz darbu, kādam jābrauc uz veikalu,” stāsta Klāviņš.

Jaunās tehnoloģijas, lietotnes telefonā, kad vadītāji interaktīvi var ziņot citiem vadītājiem par policijas ekipāžām, likumsargiem likušas mainīt stratēģiju arī reidu laikā. Zināms arī gadījums, kad tieši ziņošana par policijas slēpni lietotnē “Waze” ļāvusi aizbēgt auto zaglim.

“Tāpēc mēs arī cenšamies pilnveidoties paši. Protams, mēs paši nestāvam vienā vietā, arī mēs redzam, ko redz citi vadītāji. Ja mūs atzīmē “Waze”, mēs varam pārvietoties uz priekšu, atpakaļ, sāniem, tas nenozīmē, ka, braucot pēc mobilās aplikācijas, jūs 100% apbrauksiet policijas posteni,” brīdina Klāviņš.

Aizvadīto trīs diennakšu laikā ceļu policija pieķērusi 59 autovadītājus, kas braukuši reibumā. Policija norādi, ka reidi visā Latvijā turpināsies līdz 3 janvārim.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti