Caur jaunradi palīdzēs laukos dzīvojošajiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Daugavpils novadā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būs radīti apstākļi un iespējas piedalīties rokdarbu, deju vai teātra nodarbībās. Tā būs iespēja šiem cilvēkiem izrauties no dzīves rutīnas un vientulības, būt sabiedrībā.

Daugavpils novadā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būs radīti apstākļi un iespējas piedalīties rokdarbu, deju vai teātra nodarbībās. Tā būs iespēja šiem cilvēkiem izrauties no dzīves rutīnas un vientulības, būt sabiedrībā, padejot vai padziedāt, tam paralēli arī gūt reālas iemaņas, lai tālāk darbotos radoši un pat gūt ienākumus un zināmu neatkarību. Šīs iespējas paver Latvijas - Lietuvas pārrobežu projekts, un līdz šodienai, visi darboties gribošie novada cilvēki ar īpašām vajadzībām aicināti pieteikties šīm nodarbībām. Plašāk par šīm iespējām -mūsu Latgales novada korespondentes Silvijas Smagares ierakstā.

Daugavpils novada kultūras pārvalde, tāpat kā sociālie un kultūras darbinieki Višķu un Demenes pagastos jau sākuši saņemt un joprojām gaida pieteikumus no sava novada cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri, vēlētos pozitīvākās pārmaiņas savā dzīvē un vairāk uzturēties sabiedrībā, tas ir jauns projekts, paredzēts tieši šādiem cilvēkiem stāsta kultūras pārvaldes pārstāve Aiga Jonele.

Genādijs no Demenes pagasta ir viens no šādiem novada cilvēkiem, pērn viņš pirmos reizi piedalījās starptautiskā "Mode H" projektā un pēc savas pieredzes stāsta, cik svarīgas ir šādas iespējas laukos dzīvojošajiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai arī daudzi no šiem cilvēkiem baidās un neriskē kaut uz mirkli mainīt savu ikdienas ritmu un vientulību, tomēr, kad iesaistās tiešām ir priecīgi, apliecina novada kultūras nama vadītāja Inta Uškāne, kura pati vadīs teātra nodarbības un līdzīgi jau ir strādājusi ar šie cilvēkiem.

Iespējas laukos dzīvojošajiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dod Latvijas - Lietuvas Pārrobežu sadarbības projekts "Cilvēku ar īpašām vajadzībām integrēšana sabiedrībā ar kultūras atbalstu. Jaunrade - mana cerība", un tās būs vairākās iespējas kā šī projekta īstenošanas laikā varēs sevi izpaust šie cilvēki. Turklāt, nodarbības notiks vairākās vietās, tuvāk to dzīvesvietai. Šīs iespējas ne vien darīs jaukāku šo cilvēku ikdienu, daudzām lietām būs arī reāls un praktisks ieguvums, kas šo cilvēku dzīvi darītu pilnvērtīgāku arī turpmāk, uzsver Aiga Jonele

Kopumā šīs iespējas 10 mēnešu garumā varēs izmantot vairāki desmiti Daugavpils novada cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti