Labrīt

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atklāj kampaņu par atbildīgu aizņemšanos

Labrīt

Plānveida operāciju skaitu vasarā samazina

Rīta viesis - Rīgas Domes Satiksmes departaments vadītājs Vitālijs Reinbahs

Brasas un Deglava pārvadus uz ziemu iekonservēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgā uz ziemas laiku plānots iekonservēt gan Brasas pārvadu, gan Deglava pārvadu, kur abos bija sākti remontdarbi, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Uz Deglava tilta remontdarbus plānots atsākt augustā. Kopš darbu apstādināšanas tiek veiktas izmaiņas projektā, paredzot izremontēt balstus. “Mēs izremontēsim šos balstus un nodrošināsim virs tiem hidroizolāciju ziemas periodā – konservāciju,” pastāstīja Reinbahs, norādot, ka citu darbu uz tilta šogad nebūs. Šajā laikā satiksmi uz tilta neierobežos.

Savukārt nākamgad iecerēts atsevišķs iepirkums, lai pabeigtu remontu uz tilta. Kopumā paredzēti četri miljoni eiro un vēl 30%. Cenu aptaujā redzams, ka lētākais piedāvājums ir pašreizējam būvniekam - lietuviešu uzņēmumam "Kauno tiltai".

Attiecībā uz Brasas tiltu Rīgas dome vēlas panākt, lai to varētu šķērsot jaunie tramvaji. “Tilts pēc ieplānotā remonta, ņemot vērā tā stāvokli, nedos mums tādu pārliecību. Tā ir kļūda nevis plānošanā, bet bija ļoti ilgi gaidīts, līdz šis tilts nonāks līdz remontam. To vajadzēja ātrāk darīt,” sacīja Reinbahs.

Pašlaik plāno iespēju šķērsot dzelzceļa pārbrauktuvi blakus tiltam, lai varētu notikt satiksme abos virzienos. Savukārt tiltu uz ziemu iekonservēs. Vēlāk RD Satiksmes departamentam būs jāizlemj - remontēt veco tiltu vai arī nojaukt to un būvēt jaunu.

Tāpat Reinbahs minēja, ka Rīgā būtu prioritāri jārisina problēma ar kanalizācijas lūkām, jo tās bieži vien izvietotas braucamās daļas vidū. Tāpēc ar laiku ceļš kļūst nelīdzens un grūti izbraucams. Kā risinājumu Satiksmes departamenta vadītājs sauc lūku pārvietošanu, kas būs iespējams tikai tad, ja sadarbosies visas iesaistītās puses.

KONTEKSTS:

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) aprīļa sākumā apturēja Deglava tilta būvniecību, jo konstatēja nesošo konstrukciju bojājumus. Vēlāk ar ministra rīkojumu satiksme uz tilta tika uz laiku slēgta, izraisot būtiskus sastrēgumus. Pēc būvprojekta izmaiņām BVKB atļāva turpināt darbus uz tilta.

Brasas tilta, kurš būvēts pirms 60 gadiem, remonts sākās aprīlī, taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Rīgas domes Satiksmes departaments apver iespēju tiltu nojaukt un vietā būvēt jaunu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti