Atļauj atsākt būvdarbus uz Deglava tilta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atļāvis atsākt Deglava tilta remontu pilnā apmērā, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” apliecināja biroja Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Birojs pavasarī apturēja būvdarbus uz tilta, jo trūka būvprojekta risinājuma visu bojāto konstrukciju sakārtošanai un pastiprināšanu. Tagad birojs saņēma būvprojekta izmaiņas, tiem ir veikta būvekspertīze, un birojs atļāva turpināt darbus, pastāstīja Demme.

Viņš atzina, ka tās ir būtiskas izmaiņas, jo iepriekš nebija plānots pastiprināt nesošās konstrukcijas. Ja darbus nevarēs paveikt līdz ziemai, būs jādomā par tilta konservāciju, lai ziemā tas nebojātos tālāk.  Demme sacīja, ka jebkurā gadījuma nebūs pamata slēgt satiksmi uz tilta.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante pastāstīja, ka šobrīd būvprojekta izmaiņas vērtē būvvalde, tiklīdz būs saņemts būvvaldes atzinums, varēs atsākt darbus. Tikmēr departaments, lai netērētu laiku, jau šobrīd veic tirgus izpēti, lai noskaidrotu, cik varētu izmaksāt papildu darbi.  

Pēc Būvvaldes atzinuma saņemšanas, departaments vērtēs, kā rīkoties tālāk - rīkot jaunu iepirkumu vai arī daļu darbu varēs izpildīt esošā līguma ietvaros. Departaments ieinteresēts pabeigt darbus pēc iespējas ātrāk, taču pašlaik izskatās, ka daļu no darbiem varēs pabeigt tikai nākamgad, bet arī to zinās precīzi tikai pēc tam, kad būs saņemts būvvaldes atzinums.  

KONTEKSTS:

BVKB aprīļa sākumā apturēja tilta būvniecību, jo konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, kuru novēršana pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta ietvaros nebija paredzēta. Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Rīgas domes pārstāvji nepiekrita ministra lēmumam un sauca to par politisko šovu.

Valsts policija 25. aprīlī tiltu satiksmei slēdza, un tas izraisīja lielus sastrēgumus tiltam tuvējās ielās un apbraukšanas maršrutos. No 4. maija satiksmes pārvads ir atvērts sabiedriskajam un operatīvajam transportam.

Vēlāk projektētāji ir iesnieguši pieprasītās izmaiņas projektā.

Deglava tilta pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums "Kauno tiltai" pēc "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti