Bijusī Zāļu aģentūras vadītāja tiesā uzvar Belēviču, bet valsts pārvaldē neatgriezīsies

Tiesa atzina par prettiesisku bijušā veselības ministra Gunta Belēviča rīkojumu sodīt kādreizējo Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču ar algu samazinājumu. Viņa par tiesas lēmumu pauž gandarījumu, bet valsts pārvaldē atgriezties negrasās.

Tiesa atzina, ka Belēviča rīkojums par disciplinārsodu Adovičai ir prettiesisks, un lēmums stājies spēkā. Turklāt tiesa norāda, ka Belēviča interešu konflikts varējis ietekmēt disciplinārsoda lēmumu pēc būtības, jo sods piemērots pēc “Saules aptiekas” un “Baltacon” sūdzības par aģentūru, bet šajās kompānijās valdes locekļi un kapitāla daļu īpašnieki tolaik bija Belēviča dzīvesbiedre un dēls.

Neapmierinātība ar Zāļu valsts aģentūras direktores darbu Belēvičam bija iemesls, kādēļ viņš nolēma nepagarināt līgumu ar Adoviču.

Tagad Belēvičs saka: disciplinārlietā kā ministrs apstiprinājis disciplinārkomisijas lēmumu, bet interešu konflikts nemaz nav pierādīts, jo tiesvedība par to turpinās.

Tiesa Belēviča rīkojum atcēla, un nolēma, ka Adovičai pienākas neizmaksātā mēnešalga 721 eiro apmērā. Daļā par pārējo mantisko zaudējumu atlīdzināšanu tiesa prasību noraidīja.  

Adoviča par uzvaru tiesā plašāk runāt nevēlējās, atzīstot, ka ir gandarīta, taču pievērst sev publisku uzmanību vai atgriezties valsts pārvaldē nedomā.

Jau ziņots, ka Belēvičs pērn nepagarināja līgumu ar Adoviču un 2.novembrī viņa atstāja amatu. Pirms tam veselības ministrs pēc sūdzības saņemšanas no dēla firmas lēma par disciplinārlietas uzsākšanu pret ZVA direktori par to, ka komersantiem tiek izpausta informācija par citiem komersantiem, pārsniedzot aģentūras tiesības. Adoviču sodīja, samazinot algu par 10% četru mēnešu garumā.

Drīz pēc disciplinārsoda piemērošanas Adoviča vērsās tiesā, uzskatot, ka lēmums par disciplinārlietas izskatīšanu un disciplinārsodu ir nelikumīgs.

Savukārt ZVA vadītāja amatā iecelts līdzšinējais direktora vietnieks Svens Henkuzens, kurš šajā amatā nonāca vien pirms diviem mēnešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt