Panorāma

Nav vienprātības par jauno koalīcijas sastāvu

Panorāma

Panorāma

Par bezdarbību bijušajai policistei draud trīs gadi cietumā

Bijušajai policistei draud līdz 3 gadiem cietumā par bezdarbību uzbrukuma laikā jaunietim ar Ukrainas karogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Līdz trīs gadiem cietumā – tādu sodu paredz Krimināllikuma pants, pēc kura celta apsūdzība nu jau bijušajai policistei, kuras dzīvesbiedrs Āgenskalnā piekāva jaunieti ar Ukrainas karogu uz pleciem.

Iekšējās drošības birojs beidzis izmeklēšanu šajā lietā, un tā nonākusi prokuratūrā.

Prokurora Kaspara Andruškina ieskatā nu jau bijusī policiste ar savu bezdarbību ne vien, iespējams, tīši sabotējusi izmeklēšanu, bet arī nodarījusi būtisku kaitējumu visam policijas tēlam.

"Brīdī, kad viņas dzīvesbiedrs izkāpa no auto un sāka sist skolnieku ar Ukrainas karogu ap kaklu, mašīnā sēdošā policijas inspektore nebija vienkārši blakussēdētāja. Likums par policiju nosaka, ka policists ir policists visu diennakti un par jebkuru likumpārkāpumu ziņo tuvākajā iecirknī. Viņa to nedarīja. Un vēlāk neatvēra dzīvokļa durvis likumsargiem, kuri bija atraduši abu dzīvesvietu, šo likumu pārkāpjot atkal," sacīja prokurors.

Viņš arī norādīja, ka bijusī policiste deva iespēju likumpārkāpumu izdarījušai personai slēpties un slēpt pierādījumus, bet būtiskākais – sniedza apzināti nepatiesu informāciju valsts amatpersonām.

Nu jau bijusī policiste, kurai ar policijas priekšnieka rīkojumu liegts ieņemt jebkādu amatu Iekšlietu ministrijas struktūrās, kopā ar aizstāvi pieprasījusi laiku līdz novembrim, lai sniegtu rakstveida liecības. "Mums ir jāgaida uz aizstāvību. Nav noslēpums, ka katrā procesā varam saskarties ar procesuāliem huligāniem, arī šajā situācijā gaidām novembri. Nevaram pārkāpt personas tiesības uz aizstāvību," sacīja Andruškins.

Prokurora ieskatā – bijusī inspektore ir nodarījusi būtisku kaitējumu, jo grauta visas Valsts policijas reputācija: "Pastāvošajos ģeopolitiskajos apstākļos ir diskreditējusi pilnībā Valsts policiju un tās tēlu, spēju reaģēt un aizstāvēt sabiedrību."

Attiecīgais Krimināllikuma pants, pēc kura celta apsūdzība, paredz brīvības atņemšanu līdz trīs gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu un naudas sodu, sabiedrisko darbu, probācijas uzraudzību.

Ģenerālprokuratūra atjaunojusi arī kriminālprocesu pret pašu uzbrucēju, kuram pirms tam piesprieda sabiedriskos darbus. Pārbaudes gaitā secināts, ka iepriekš pieņemtais prokurora priekšraksts par sodu ir atceļams kā nepamatots.

KONTEKSTS:

Maijā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku. Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja. Tika ziņots, ka vīrieša dzīvesbiedre ir policiste, kura incidenta laikā bija klāt, bet neko nedarīja.

Pēcāk vīrietim piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš ir samaksājis visu prasīto morālo kompensāciju, bet cietušā advokāts uzsvēris, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem un prokurores lēmumu pārsūdzējis. Savukārt vīrieša dzīvesbiedre policiste atlaista no darba – Iekšējās drošības birojs kriminālprocesā izmeklē iespējamu policistes bezdarbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti