Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bērnudārzos ievieš jaunas mācību metodes

Bērnudārzā Aizkrauklē kompetenču izglītība ieviesta jau tagad

Reformas, kas paredz citas metodes mācību procesam pirmsskolas izglītības iestādēs, plānotas no nākamā gada. Aizkraukles novada bērnudārzos modernā apmācība soli pa solim tiek ieviesta jau tagad. Pirmsskolā ieviestas arī dažādas jaunās tehnoloģijas.

Taču Aizkraukles bērnudārzā "Auseklītis", negaidot 2018. gadu, jau sākta īstenot kompetenču pieejā balstīta apmācība, kas bērnus māca domāt.

"Jaunā metodika atšķiras ar to, ka skolotājs ir kā menedžeris.

Viņš vairs nav kā skolotājs, kurš sēž priekšā un rāda "z" burtiņu. Nē, tagad mēs to "z" burtiņu izlokām, sameklējam attēlus un pieliekam klāt," saka bērnudārza "Auseklītis" vadītāja Inta Darbiņa.

Palīglīdzeklis, kas ļauj bērnam pašam eksperimentēt, pētīt un secināt, ir interaktīvās tāfeles, kas pašreiz ir četrās no 11 bērnudārza grupiņām.

"Mēs pārsvarā zīmējam. Mācamies krāsas. Viņiem ļoti labi veidojās rokas satvēriens, kad viņi paņem interaktīvās tāfeles zīmulīti, un runa līdz ar to attīstās," saka pirmsskolas skolotāja Ilvita Ieviņa.

Trīsgadniekiem un četrgadniekiem vingrināt pirkstiņus palīdz arī "gaismas siena", bet pagājušā gada nogalē visās grupiņās ieviests vēl kāds jauninājums - e-klase, kurā audzinātājas ieraksta apmeklējumu un nodarbību tēmas, bet pēc tam rezultātus. Lai gan vairākums vecāku audzinātājas satiek ik dienu, e-klase tiek novērtēta atzinīgi. "Izmantojam, arī vakar apskatījos," saka divu bērnu mamma Daiga Grava. "Interesanti ir redzēt, ko bērns pa dienu darījis, un tad arī var pievērst lielāku uzmanību mājās, piemēram, pie tās pašas izrunas," norāda Grava.

"Manuprāt, tā e-klase būtu nepieciešama no sagatavošanas," pieļauj divu bērnu mamma Helēna Jansone. "Kad viņu sagatavo skolai, lai mēs redzam, kā viņam iet," saka Jansone.

"Auseklītī" līdzīgi kā citviet jauno pedagogu ir maz. Tomēr tas neesot un nevarot būt šķērslis iet līdzi laikam un pat solīti uz priekšu. "Mēs ejam uz kursiem un pašas iegūstam materiālus. Mēs pašas cenšamies. Mēs vienkārši tādas esam pēc būtības. Mums patīk viss jaunais," norāda Darbiņa.

Modernā apmācība uzsākta arī otrā Aizkraukles novada bērnudārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti