Bērna pamešanu novārtā rosina atkal noteikt par vienu no vardarbības veidiem

Saeimā speciāli veidotā darba grupā rosina grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, nosakot pamešanu novārtā par vienu no vardarbības veidiem pret bērnu.

Par iecerētajām izmaiņām informēja partija “Jaunā Vienotība", kuras pārstāvētais Saeimas deputāts Andrejs Judins vada attiecīgo darba grupu. Judins bija tas, kurš pagājušā gada vasarā piedāvāja no Bērnu tiesību aizsardzības likuma izslēgt nolaidību kā vardarbības definīciju. Un likumdevējs to atbalstīja.

Rezultātā nolaidība pret bērnu likumā vairs nav definēta, un tas apgrūtina sociālo dienestu darbu, tostarp iespēju bērniem saņemt sociālo rehabilitāciju pēc piedzīvotās pamešanas novārtā.

Tagad minētā darba grupa piedāvā likumā iekļaut un izskaidrot ne tikai bērna pamešanas novārtā jēdzienu, bet arī definē nolaidību pret bērnu. “Pamešana novārtā ir ilgstoša vai sistemātiska nolaidība pret bērnu, kas kaitē vai var kaitēt bērna attīstībai,” paziņojumā medijiem norādīja Judins.

Nepieciešamības gadījumā darba grupa turpināšot darbu pie papildu problēmjautājumu risināšanas. Grozījumi tālāk tiks nodoti skatīšanai Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti