Belēvičs izstājas no Latvijas Zaļās partijas, bet turpinās darbu Saeimā

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība), kurš piektdien, 10.jūnijā, paziņoja par demisiju saistībā ar ārstēšanos Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), paziņoja arī par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas, kurā viņš darbojies 14 gadus, vēsta Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Ziņu dienesti.

Latvijas Radio vēstīja, ka  Latvijas Zaļās partijas pārstāvji divas stundas pulcējās īpaši sasauktā valdes ārkārtas sēdē. Pēc tās Belēvičs žurnālistiem paziņoja, ka esot uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no partijas un partijas vadība to pieņēma.

Taujāts, vai Belēvičs pats spēris šādu soli vai arī uz viņu izdarīts spiediens, viņš pauda, ka šodien ir pieņēmis vairākus smagus lēmumus.

Belēvičs gan turpinās darboties Saeimā, lūdzot Mandātu un ētikas komisijai izvērtēt viņa rīcību. Tajā pašā laikā frakcijai uzdots vērtēt viņa rīcību.

“Es uzrakstīju iesniegumu par to, ka es izstājos no Zaļās partijas, kuras biedrs es biju 14 gadus. Es negribu, lai mana neētiskā rīcība mestu ēnu uz Zaļo partiju. Es palikšu par Zaļās partijas atbalstītāju, sirdī es vienmēr būšu „zaļais”, ”sacīja Belēvicš.

“Man šodien ir tādu smagu lēmumu pieņemšanas diena. Nebija garas diskusijas, un lēmums tika pieņemts ātri. Es uzrakstīšu iesniegumu par savas rīcības izvērtēšanu Saeimas Mandātu un ētikas komisijai. Šo lietu es gribu darīt ļoti pārdomāti. Mani ievēlēja mani vēlētāji. Ņemot vērā, ka pirms Saeimas brīvdienām ir tikai viena sēde, nākamceturtdien uz šo sēdi es ieradīšos un man būs priekšā vasara, lai es varētu pārdomāti pieņemt lēmumu par šo svarīgo lēmumu,” skaidroja bijušais ministrs. 

Latvijas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars pateicās par Belēviča darbu partijas atpazīstamības veicināšanā un veselības ministra amatā, taču piekrita, ka partijas biedra statusu Belēvičam nevajadzētu saglabāt.

“Zaļās partijas valdes sēdē šodien izvērtējām šo situāciju, vēlreiz uzklausījām Gunti un pieņēmām no Gunta Belēviča šo iesniegumu par partijas biedra statusa pārtraukšanu. Es gribētu tiešām arī pateikties Belēviča kungam par viņa ieguldījumu gan Latvijas Zaļās partijas atpazīstamības veicināšanā, gan par drosmi, ko viņš ir spēris, kad neviens no mums nevēlējās uzņemties [būt par] Rīgas mēra amata kandidātu, neviens nebija gatavs uzņemties veselības ministra amatu,” norādīja Tavars.

Tāpat Latvijas Zaļā partija piektdien sprieda par kandidātiem uz nu jau vakanto ministra amatu. Izvēlētā kandidāta vārds esot jau nodots premjeram Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), taču publiski partija atteicās to nosaukt.

Izvēlētā kandidatūra ministra amatam gan vēl jāsaskaņo ar Zaļo un  zemnieku savienību, ko partija darīs pēc premjera akcepta par konkrēto personu.

Savas kandidatūras varētu piedāvāt arī „Vienotība”, piektdien sacījis partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs. Savukārt Nacionālā apvienība uzskata, ka tas jānosauc ZZS.

Tavars jau piektdienas rītā neizslēdza iespēju, ka Belēviču varētu izslēgt no partijas. Belēvičs gan pats lūdza sasaukt partijas Ētikas komisijas sēdi, lai izvērtētu viņa rīcību, un Tavars solīja to darīt pēc demisionējušā ministra lūguma. Savukārt, vērtējot Belēviča apgalvojumus partijai, ka viņš nav ārstējies LOC,  Tavars atzina, ka “situācija nav laba”. 

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) jau piektdienas rītā pauda, ka, viņaprāt, Belēviča politiskā karjera līdz ar šo gadījumu ir beigusies.

Jau ziņots, ka Belēvičs piektdien, 10.jūnijā, paziņoja par atkāpšanos no veselības ministra amata. Viņš atzina, ka ir melojis par to, ka nav vērsies pēc palīdzības LOC, neapejot pacientu rindu. Belēvičs apgalvoja, ka melojis, jo centies pasargāt ārstu LOC galveno ārstu Viesturu Krūmiņu, kurš viņu pieņēmis.

Tāpat vēstīts, ka "Latvijas Avīze" trešdien ziņoja, ka Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas LOC, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija.

Ziņas, ka ministrs varētu būt apgājis rindu Austrumu slimnīcas LOC, lai saņemtu nenozīmīgu operāciju, žurnālisti bija saņēmuši no kāda anonīma ziņotāja. Belēvičs iepriekš šo informāciju gan sauca par apmelošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti