Banku augstskola iekļausies Latvijas Universitātes ekosistēmā

Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks, Banku augstskolas (BA) rektore Līga Peiseniece un abu augstskolu padomes otrdien, 29. novembrī, parakstīja nodomu līgumu par BA integrāciju Latvijas Universitātes ekosistēmā, liecina LU paziņojums medijiem.

Augstskolu reformas mērķis ir stiprināt zinātni un uzlabot augstākās izglītības kvalitāti. Zinātnes universitātes savienošanās ar stipru nišas izglītības augstskolu palīdz sasniegt abus, norādīja LU.

"Esam vienojušies par ļoti perspektīvu mērķi – mums ir daudz kopīgu interešu, un sadarbība ļaus mums izveidot Baltijas mēroga konkurējošu biznesa skolu, kas būs orientēta uz plašāku iesaistīto pušu loku. Bizness sadarbībā ar citām fakultātēm nesīs gan zinātniskus sasniegumus, gan labklājību un ekonomisku attīstību," nodomu līguma parakstīšanas procedūrā teica LU rektors profesors Indriķis Muižnieks.

Nodomu līguma par Banku augstskolas integrāciju Latvijas Universitātes ekosistēmā parakstīšana

Lai pieņemtu izsvērtu un pārdomātu lēmumu, kurā no zinātnes universitātēm integrēties, BA veica analīzi, piesaistot ekspertus, saskaņojot darbības ar finanšu nozari.

"Finanšu nozares ietekme uz tautsaimniecību ir nozīmīga. Banku augstskola sagatavo augsti novērtētus un pieprasītus speciālistus. Tāpēc, īstenojot integrāciju zinātnes universitātē, mums bija svarīgi saglabāt finanšu izglītības kvalitāti un ievērot labas korporatīvas pārvaldības standartus, lai tas ir pienesums visai Augstskolu reformai. Izvēloties partneri, mums bija svarīga izpratne, ka Banku augstskola nav līgava ar pūru, bet tas ir nozīmīgs finanšu un biznesa kompetences centrs ar ambīciju paplašināt darbību visā Baltijas reģionā, skaidroja BA padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis.

Integrācijas rezultātā tiks saglabāti gan Banku augstskolas zīmols, gan augstskolas autonomija, gan tiesības izvēlēties akadēmisko personālu, gan tās konkurētspējīgās studiju programmas un sadarbības līgumi ar citām augstskolām, kas nodrošina starptautiski atzītus diplomus. 

Tiks attīstīti Banku augstskolas zinātnisko pētījumu virzieni finanšu, ilgstspējas, kiberdrošības u.c. jomās.

BA rektore Līga Peiseniece atzīmēja: "Pārdomāta un izsvērta procesa rezultātā mēs nonācām pie lēmuma, ko teju vienbalsīgi atbalstīja BA Senāts un Satversmes sapulce – mēs kopīgi redzam finanšu izglītības attīstību sinerģijā ar LU. Apvienojot Banku augstskolas līdzšinējos sasniegumus ar LU atbalstu Banku augstskolas nākotnes redzējumam, ieguvēji pirmām kārtām būs studenti! Redzam attīstības potenciālu kā finanšu izglītības līderis un kompetences centrs, un LU to atbalsta."

Parakstītais līgums paredz, ka puses savstarpēji koordinēs sagatavošanās darbus, lai izstrādātu potenciālo BA integrācijas LU ekosistēmā plānu un piesaistītu finansējumu tā īstenošanai, t.sk. konsolidācijas projekta sagatavošanu un iesniegšanu Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējuma iegūšanai, kuru plānots pabeigt līdz 2025. gada 31.augustam.

Nodomu līguma par Banku augstskolas integrāciju Latvijas Universitātes ekosistēmā parakstīšana

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti