Panorāma

Trauksmes dēļ evakuē Saeimu

Panorāma

ES patlaban neplāno sankcijas pret Ukrainu

Auto rindas namu pagalmos kavē ugunsdzēsējus

Auto rindas namu pagalmos kavē ugunsdzēsējus

Ugunsgrēks kādā Juglas daudzdzīvokļu namā, kas pagājušajā naktī prasīja divu cilvēku dzīvības, iespējams, būtu bijis mazāk postošs, ja ne daudzdzīvokļu nama iekšpagalmā novietotās automašīnas. To dēļ ugunsdzēsējiem neizdevās piebraukt pietiekami tuvu degošajam namam, un daļu tehnikas glābējiem nācās pārvietot ar rokām, tādējādi zaudējot dārgās minūtes. 

Paši glābēji un arī policija uzsver – šī problēma pastāv jau sen, un efektīvu risinājumu iedomāties ir grūti.  

Pulcējoties ap izdedžu kaudzi zem cietušā dzīvokļa loga, kaimiņi un iedzīvotāji no citiem pagalma namiem spriež – jau ilgi bažījušies, ka kas tāds varētu notikt, jo dzīvokļa iemītnieki pār mēru esot mīlējuši iedzert. Tagad sienā melns caurums, gaisā jūtama spēcīga deguma smaka, un nopludināti apakšējie kaimiņi gan otrajā, gan pirmajā stāvā.

Apkārtējo namu iedzīvotāji stāsta, ka ugunsdzēsēji pie 3. stāva dzīvokļa centās piekļūt visdažādākajos veidos, bet pagalmā stāvošās mašīnas to ievērojami apgrūtināja. Tagad, dienas laikā, pagalms ir gandrīz pilnīgi tukšs, tajā atrodas vien dažas mašīnas, bet naktī tas ir mašīnu pilns, un smagajai tehnikai cauri izkļūt nav iespējams.

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes operatīvā dežuranta vietnieks Ģirts Forands stāstīja, ka notikuma vietā jau uzreiz tika konstatēts, ka ar  tehniku nav īsti iespējams piebraukt pie pašas ēkas, jo bija novietotas vieglās automašīnas, tāpēc lielu daļu  aprīkojuma nācās nest ar rokām līdz ugunsgrēka vietai.

Vietējā iedzīvotāja Gaļina, kas šajā namā nodzīvojusi jau 38 gadus, stāstīja, ka problēma ar daudzajiem auto pagalmā pastāv jau sen. Agrāk mašīnas traucējušas arī atkritumu vedējam.

Lai situāciju uzlabotu, pagalmā izvietotas ceļa zīmes. Tagad no astoņiem līdz vienpadsmitiem rītā šīs mājas pagalmā auto novietot nedrīkst. Šajā laika posmā viegli var paspēt iztukšot atkritumu tvertnes, bet ugunsnelaimēm laika ierobežojumu nav. Tā arī šoreiz ugunsgrēks izcēlies četros no rīta, vienu vīrieti izdevies izglābt, bet divi cilvēki atrasti nosmakuši pie dzīvokļa durvīm.

„Ja tās vieglās automašīnas nebūtu tur bijušas, vai mēs būtu izglābuši tos cilvēkus, - es to nevaru īsti apgalvot, bet ugunsgrēkā katra minūte un sekunde ir svarīga, tāpēc jebkurš šķērslis, kas mums ir, nenāk par labu tiem cilvēkiem, kuri mums ir jāglābj,” sacīja Forands.

„ Es varu vērsties pie iedzīvotājiem, pirms viņi novieto savu transportu, padomāt, vai viņu mašīnai tiks operatīvais transports naktī garām, lai nesanāk tāda situācija, ka tieši viņu automašīna ir šķērslis,” aicināja Forands.

Ugunsdzēsēji arī atzīst – kaut kur jau cilvēkiem savi auto ir jātur, bet norāda – noteikumi paredz, ka tos namu pagalmos drīkst novietot tikai, netraucējot citu transportlīdzekļu pārvietošanos.

Pašvaldības policija apseko pagalmus, tikai reaģējot uz konkrētām sūdzībām. Rīgas Pašvaldības policijas Ceļu policijas pārvaldes priekšnieks Aigars Monahovs norādīja, ka pagalmos var izvietot ekoloģisko bruģi, paplašinot brauktuves un ļaujot novietot transportlīdzekļus, daudzās vietās var uzstādīt ceļazīmes, ka transportlīdzekļus atļauts novietot uz ietvēm, jo iekšpagalmos gājējiem ir priekšroka un viņi drīkst pārvietoties gan pa brauktuvi, gan pa ietvi.

Taču šāda pagalmu labiekārtošana var būt vienīgi privāta iniciatīva, jo zeme namu iekšpagalmos nepieder pašvaldībai, bet ir iedzīvotāju kopīpašums. Tad gan jāvienojas visiem dzīvokļu īpašniekiem ar namu apsaimniekotājiem, nepieciešama nauda, un gan policija, gan glābēji situāciju vērtē kā diezgan bezcerīgu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt