Dienas ziņas

Skrundas otrā dzīve

Dienas ziņas

Uzņēmīgi jaunieši no biznesa idejas neatsakās

Atzīmē slēgtās Bārbeles skolas 145. jubileju

Atzīmē slēgtās Bārbeles skolas 145. jubileju

Skolas zvans Vecumnieku novada  Bārbeles pamatskolā vairs neskan jau četrus gadus, bet, atzīmējot mācību iestādes 145.gadskārtu, skolā atkal pulcējās absolventi, kādreizējie audzēkņi un pedagogi. Daudzi no viņiem šodien ir rīdzinieki, bet joprojām pārliecināti, ka mazo skolu slēgšana nav pareiza. Kopš 2009.gada Zemgales reģionā slēgtas 16 skolas.

Savu pēdējo izlaidumu Bārbeles pamatskola piedzīvoja 2012. gadā, bet skolas 145.gadskārtas svinībās skolā atkal valda satikšanās prieks. 1958. gada absolventes skolas gaitas uzsākušas Bārbeles vidusskolā, bet absolvējušas jau pamatskolu, un, tas, iespējams, arī bijis liktenīgais pagrieziens skolas vēsturē.

"Tie skolēni, kuri te Bārbelē mācījās, bija gan no Bārbeles, gan Kurmenes, gan pavisam tuvu  pie Skaistkalnes dzīvoja, un tad kaut kādu apsvērumu pēc, nezinu vai telpu, vai pedagogu dēļ tika vidusskola pārcelta uz Skaistkalni," teica  1958. gada absolvente Velga Kince.

Bārbeles skolas ēka celta 1871. gadā no vietējo saimnieku saziedotiem būvmateriāliem un savu atrašanās vietu nekad nav mainījusi. Skolas 145. jubilejas viesi gan sevi šodien lielākoties sauc par rīdziniekiem, tomēr joprojām  ir skeptiski par uzsākto mazo skolu reformu.

"Protams, jāņem vērā reālā situācija, un tā neizskatās diezko spoža, bet noteikti kādai ir jāpaliek. Nevar būt tā, ka visas ver ciet un bērnus vedīs uz  pilsētām. Tā noteikti nevajadzētu darīt," uzskata 2011. gada absolvents Eduards Lācis.

"Šīs skolas programmas jau ir tik pārsātinātas ar visu ko, ka bērni mums ir nervozi jau bērnudārza vecumā, un, ja aizvērs šīs skolas un bērni būs jāved daudzus kilometrus, neko mēs labāku nesagaidīsim," uzskata pēdējā Bārbeles pamatskolas direktore Dace Penķe.

Iedzīvotāju skaits Bārbelē jūtami esot samazinājies pirmos divus gadus pēc skolas slēgšanas. Pašreiz pagastā deklarēti ap 800 iedzīvotāju, tostarp ap 80 pamatskolas vecuma bērnu.

Pašlaik skolas ēkā darbojas muzejs, notiek jaunsargu un zemessargu nodarbības, un, kamēr vien ieradīsies kāds absolvents, ik pa pieciem gadiem tiks atzīmēta arī skolas jubileja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt