Atlaistā VNĪ vadītāja: tiesāšanas ar būvniekiem par Rīgas pils ugunsgrēku ir iestrēgusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Otrdien no amata atbrīvotā Valsts nekustāmo īpašumu (VNĪ) vadītāja Baiba Strautmane pieļauj, ka tagad VNĪ plāni vērsties tiesā pret būvniekiem par Rīgas pils ugunsgrēku ir „iestrēguši” un par to no jauna būs jālemj jaunajai VNĪ valdei.

Strautmane Latvijas Radio pastāstīja, ka advokāts, kas strādāja ar šo jautājumu, VNĪ paziņojis, ka līgumsaistību iespējas ir izsmeltas, tāpēc būtu jārīko jauns iepirkums un jāslēdz jauns līgums. Finanšu ministrija (FM) nav saskaņojusi jaunu iepirkumu, tāpēc process apturēts.

Tagad lēmums par turpmāko rīcību būs jāpieņem jaunajai valdei.

Strautmane arī atkārtoti pauda, ka viņai Finanšu ministrijas lēmums par atbrīvošanu no amata bijis pārsteigums, iepriekš viņa nav saņēmusi pārmetumus un viņai arī nav prasīti paskaidrojumi par kādu rīcību.

Tiesa, „noskaņa bija skaidra”, jo Finanšu ministrija norobežojās no atbalsta sniegšanas vai lēmumu pieņemšanas, arī uz VNĪ aicinājumu sniegt rekomendācijas, kā labāk rīkoties Rīgas pils gadījumā, FM vien norādījusi, ka jārīkojas kā krietnam saimniekam, klāstīja Strautmane.

Atlaistā VNĪ vadītāja Strautmane: Atlaišanas iemesli nav saprotami
00:00 / 01:29
Lejuplādēt

Finanšu ministrija joprojām atturas komentēt Strautmanes atlaišanas iemeslus, aizbildinoties, ka plašāka izvērtēšana var kaitēt VNĪ reputācijai un uzņēmuma īstenoto projektu reputācijai.

FM pārstāvis Aleksis Jarockis: Par VNĪ vadītājas atlaišanu
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka 28.aprīlī VNĪ akcionāru sapulcē tika izteikta neuzticība valdes priekšsēdētājai Strautmanei, tādējādi atbrīvojot viņu no pienākumu pildīšanas.

Iepriekš VNĪ pauda gatavību vērsties tiesā pret būvniekiem, kas restaurē Rīgas pili, – pilnsabiedrību SBRE un tās biedriem. Postošā Rīgas pils ugunsgrēka lietā policija tur aizdomās trīs personas - kādu strādnieku un uzņēmumu divas amatpersonas, kas bija atbildīgas par ugunsdrošību objektā. Līdzās tam policija arestējusi pils būvnieku firmām piederošus kontus un tehniku.

Būvnieki par policijas metodēm ir sašutuši un saskata tajā vēlmi izrēķināties ar uzņēmumiem „Skonto būve” un „Re&Re”.

 2013. gada 20. jūnija vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, kurā nodega daļa pils jumta. Ugunsgrēka dzēšanas darbos pils ievērojami cieta no ūdens. Pilī esošo muzeju krājumi negāja bojā, tomēr daļa no tiem cieta dzēšanas darbos.

Izdega jumta konstrukcija un bēniņu telpa. Valdība nolēma ugunsgrēka seku likvidēšanas izdevumus segt no pils remontam paredzētā finansējuma, kas ir gandrīz 20 miljoni latu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti