Atkārtoti plāno atjaunot Rīgas Centrāltirgum piegulošo teritoriju

Pēc septiņu gadu vilcināšanās galvaspilsētas dome atkārtoti plāno atjaunot daļu no Rīgas Centrāltirgus teritorijas. Pirms pāris gadiem pašvaldība to jau grasījās izdarīt, taču vairāku iemeslu dēļ ieceri nācās atlikt. Šoreiz dome mēģinās plānu realizēt, taču pagaidām nekas vairāk par to, ka ir izsludināts iepirkums, nav zināms. Miglā tītas ir arī iespējamās izmaksas, būvniecības darbu sākums un izpildes termiņš. Savukārt Rīgas Centrāltirgus pārstāvji cer, ka ilgus gadus kavētā atjaunošana beidzot būs realizēta. 

Rīgas dome plāno atjaunot Rīgas Centrāltirgus kanālmalu un pazemes pagrabus. Tā jau nav pirmā reize, kad pašvaldība izstrādājusi projektu, kas paredz izremontēt vēsturisko vietu pilsētas centrā. 

Atkārtoti plāno atjaunot Rīgas Centrāltirgum pieguļošo teritorijuViktors Demidovs

Pilsētas Attīstības departamenta pārstāve Inese Pabērza norādīja, ka šie darbi pašvaldības darba kārtībā ir aktuāli kopš 2014. gada. Pirmais būvprojekts bija izstrādāts vairākus gadus vēlāk, taču 2019. gadā notikušais iepirkums reālos darbos neīstenojās. Tas tādēļ, ka gala izmaksas izrādījās par vairākiem miljoniem lielākas, nekā sākotnēji paredzēts. Turklāt tolaik notika arī kanālmalas iebrukums tirgus preču piegādes vietā, tāpēc esot nācies veikt izmaiņas būvprojektā. 

Pēc pāris gadu pārtraukuma iecere atkal ir atdzimusi, Pabērza sacīja: “Šajā gadā projekta aktualitāte ir aktualizējusies un pastiprinājusies, ņemot vērā objekta “Rīgas Centrāltirgus” atrašanos blakus “Rail Baltica” saistītajai infrastruktūrai. To var daļēji uzskatīt par objektu, kas tieši ietekmē kopējo “Rail Baltica” saistītās infrastruktūras apjomu.”

Tagad ir izsludināts jauns iepirkums, taču nedz projektā iespējamās izmaksas, nedz arī termiņu, līdz kuram darbiem jābūt pabeigtiem, domē neatklāj, norādot, ka pagaidām vēl nav atrasts finansēšanas modelis.

Vienīgi ir zināms, ka Centrāltirgus revitalizācijas darbus veiks par valsts un pašvaldības naudu.

Par konkursa iepirkumu ir iesniegtas sūdzības no divām firmām. Plašāk par tām gan dome, gan iesniegumu iesniedzēji nekomentē. Taču Iepirkumu uzraudzības birojā informēja, ka būvuzņēmumu “Monum” un "Baltic Builders Alliance" viena no pretenzijām ir saistīta ar konkursā izvirzītām kvalifikācijas prasībām pretendentiem un speciālistiem, kurus plānots iesaistīt būvdarbos.

Pēc saņemtajām sūdzībām konkursa nolikumā Pilsētas attīstības departaments vairakkārt veicis grozījumus, norādot, ka lielos iepirkumos, kuros pretendenti ir ieinteresēti, saņemt sūdzības ir normāli.

Rīgas Centrāltirgus pārstāve Renāta Petrova uz domes plāniem raugās ar cerību. Viņa norādīja – neatkarīgi no tā, ka iecerēts atjaunot tirgum pieguļošo teritoriju, pašvaldības uzņēmumam tas ir nozīmīgs projekts.

“Tas ļoti daudzos aspektos varētu ietekmēt. Sākot jau ar pievilcīgas ārtelpas izveidi, lai cilvēkiem gribētos vairāk nākt uz tirgu. Tas būtu patīkamāk tūristiem. No funkcionalitātes viedokļa – izremontējot pagrabtelpas, mēs noteikti varēsim iegūt jaunas ražošanas telpas. Jaunas ražošanas telpas nozīmē, ka šeit būs vieta jauniem nomniekiem, kas varēs ražot un tepat arī tirgot,” atzīmēja Petrova.

Centrāltirgus pārstāve arī pauda, ka atjaunošanas darbi kanālmalā nav bijuši kopš tās izveides, tas ir, kopš 1930. gada. Tāpēc rekonstrukcijas darbi būtiski paaugstināšot arī drošību. Pašvaldībā gan atzīmēja, ka skaidra informācija, kad sāksies būvdarbi, būs zināma tikai pēc vairākiem mēnešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt