Atjaunos Daugavgrīvas krasta nostiprinājumu; dambis iedzīvotājiem būs slēgts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma ir uzsākti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma jeb BKRR dambja remontdarbi. Rudens vētru un jūras līmeņa izmaiņu ietekmē gada sākumā tika izskalota daļa no Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma konstrukcijām, informēja Rīgas brīvosta.

“Tas pasargās ostas teritoriju no turpmākas krasta erozijas un iespējamiem pārplūšanas draudiem. Lai gan dambis ir ostas hidrobūve un celts ostas funkciju nodrošināšanai, esam ņēmuši vērā, ka iedzīvotāji šo vietu mēdz izmantot nokļūšanai uz netālu esošo Daugavgrīvas molu. Līdz ar to paredzēts, ka, sakārtojot šobrīd bojātās, bīstamās krasta nostiprinājuma pamatnes konstrukcijas, būs atjaunota arī iespēja pa to brīvi pārvietoties,” akcentē Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Veicot teritorijas tehnisko apsekošanu, tika konstatēts, ka krasta nostiprinājuma dambja, kas sastāv no smilts uzbēruma un dzelzsbetona plākšņu virsbūves, bojātajā posmā betona plāksnes vietām ir gandrīz pilnībā sabrukušas, vietām to iztrūkst, savukārt liela daļa no smilts uzbēruma ir izskalota.

Bojāto krasta nostiprinājuma daļu aptuveni 130 metru garā posmā plānots stiprināt ar laukakmeņu un granīta akmeņu krāvumiem.

Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus veiks SIA “Asfaltbūve”, kas izraudzīts atklātas iepirkuma procedūras rezultātā. Atbilstoši līgumam remontdarbi jāpabeidz šī gada jūnija sākumā.

BKRR dambis kā krasta stiprināšanas būve celts 1997. gadā, tās mērķis – aizsargāt krasta līniju no erozijas.

Rīgas brīvostas pārvalde informē, ka uz remontdarbu laiku iedzīvotāju kustība uz dambja nebūs atļauta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti