Atceļ ārkārtas stāvokli Stradiņa slimnīcā

Piektdien ap plkst. 15 Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēma vairs neizsludināt ārkārtas stāvokli ugunsgrēkā cietušajā P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, vēsta Veselības ministrija.

Komisija secināja, ka ārkārtas situāciju nav nepieciešams izsludināt un šobrīd slimnīcas un „ātrās palīdzības” brigādes spēj nodrošināt pacientu plūsmas pārorganizēšanu un palīdzības sniegšanu citās slimnīcās.

Tāpēc līdz plkst. 17 slimnīca informēs citas institūcijas par pakāpenisku darba atjaunošanu un pacientu profiliem, kuru uzņemšanu slimnīca atsāks. Kopumā uz citām Rīgas slimnīcām pārvesti 18 pacienti.

Stradiņa slimnīcas vadītāja Rūta Valtere Latvijas Radio apstiprināja, ka daļa pacientu, kuri ārstējās 32.korpusā, jau tiek vesti atpakaļ uz nodaļu šajā ēkā. Slimnīcas vadība sola līdz plkst.17 informēt, kad pilnā apjomā šajā nodaļā darbi tiks atjaunoti.

„Tas varētu būt nākamnedēļ sākumā, nevaru precīzi pateikt. Varbūt arī brīvdienās. Bet piesardzīgāka prognoze – nākamās nedēļas sākums,” apliecināja Valtere.

„Mēs esam atsākuši akūto un neatliekamo pacientu uzņemšanu. Plānoto pacientu uzņemšana vēl kādu brīdi tiek atlikta, jo sprādziena rezultātā ir cietusi uzņemšanas nodaļa un ugunsdzēsēji veic pēdējos [apsekošanas darbus], nedrošība tur vairs nav, bet zināmi dzēšanas bojājumi. Bet neatliekamā palīdzība ir atjaunota,” informē Kardioloģijas nodaļas vadītājs Andrejs Ērglis.

Ziņots, ka piektdienas rītā ap plkst. 9.30 no rīta ugunsdzēsēji saņēma ziņu, ka Stradiņa slimnīcā ir izcēlies ugunsgrēks. To bija izraisījuši 23 uzsprāguši skābekļa baloni. Uzņēmums „AGA” jau norādījis, ka vismaz daļa no tiem atradušies tur, kur tiem nevajadzēja būt. Ugunsgrēka dzēšana prasīja stundu. Sprādzienā cieta divi slimnīcas tehniskie darbinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti