Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

AT senatore lūdz deputātiem papildu informāciju

AT senatore lūdz deputātiem papildu informāciju par ierosināto Kalnmeiera pārbaudi

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai ir pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem. LTV "Panorāmas" sazvanītie deputāti apstiprināja, ka noteikti iesniegs nepieciešamo informāciju.

Augstākās tiesas (AT) senatore Marika Senkāne norādīja, ka deputātu pieprasījuma pamatā ir "Moneyval" novērtējuma ziņojums Latvijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas sistēmai.

Senkāne lūdz minēt konkrētus ziņojuma punktus, uz kuriem izdarīti parlamentāriešu pieprasījumā minētie secinājumi.

Viņa jautā, no kuriem ziņojuma punktiem secināts, ka no Valsts policijai konkrētā laika posmā nosūtītajām lietām kriminālvajāšana esot sākta tikai 2% gadījumu un ka izmeklēšanas darba organizēšana būtu neloģiska, kas esot viens no iemesliem zemam Latvijas finanšu sistēmas drošības starptautiskajam vērtējumam.

Tāpat Augstākās tiesas senatore lūdz politiķiem norādīt, no kura ziņojuma punkta izriet, ka prokuroriem jāuzņemas vadošā loma, izstrādājot norādījumus par lietu efektīvu izmeklēšanu.

Ar Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētāju Jutu Strīķi "Panorāmai" ceturtdienas vakarā neizdevās sazināties. Viņas vietnieks frakcijā Krišjānis Feldmanis sacīja, ka deputātiem nebūšot problēmas sagatavot senatorei nepieciešamos precizējumus. Deputātiem lūgts tos iesniegt līdz 23. augustam.

KONTEKSTS:

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) maija vidū vēlējās izteikt neuzticību ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram. Mēnesi pēc tam Augstākās tiesas priekšsēdētājs ierosināja pārbaudi par ģenerālprokurora atlaišanas pamatu izvērtēšanu, pamatojoties uz 39 deputātu pieprasījumu, nozīmējot pārbaudes veikšanai Augstākās tiesas tiesnesi Mariku Senkāni.    

Pārbaudes veikšanai noteiktais termiņš ir 2019. gada 16. septembris.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti