1:1

1:1 Gundars Rēders : Ilze Cīrule

1:1

1:1 Gundars Rēders : Māris Saukāns

1:1 Gundars Rēders : Uģis Gruntmanis

ASV strādājošais ārsts Uģis Gruntmanis pretendēs uz RSU rektora amatu

ASV Teksasas Universitātes asociētas profesors, ārsts Uģis Gruntmanis iecerējis nākamgad startēt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora vēlēšanās. To pats ārsts atklāja LTV raidījumā “Viens pret vienu”.

Gruntmanis jau 20 gadus strādā ASV. Taču viņš ar ģimeni labprāt atgrieztos Latvijā, ja būtu atbilstoša iespēja to darīt.

Kā šādu iespēju viņš redz RSU rektora amatu, jo 2017.gada rudenī notiks universitātes vadītāja vēlēšanas. “Tā ir mana universitāte,” vēlmi strādāt tieši RSU pamato Gruntmanis, sakot, ka viņš to ir absolvējis.

Viņš arī kritizē RSU pašreizējos centienus uzņemt ārzemju studentu. Universitāte ar viņiem netiekot galā, jo bieži vien studenti lielā skaita dēļ netiekot vesti pie pacientiem. Līdz ar to esot aktuāls jautājums, cik kvalitatīvus ārstus RSU sagatavo  - vai viņi spēs veikt savus uzdevumus.

Pašlaik RSU rektors ir ķirurgs, profesors Jānis Gardovskis, kurš šajā amatā uz pieciem gadiem ievēlēts 2012.gada novembrī.

5 komentāri
Lasītājs
RSU ir labākā augstskola Latvijā. Daudziem tas skauž. Un rektora amats nav kaut kāda izdienas pensija, kā to iedomājies Gruntmanis pēc darba ASV...
Lasītājs
laikam RSU tuvumā nav stāvējis vai stāv pārāk augstu,ka aizstāv to čūsku midzeni.
:D
Jums laikam nav nācies saskarties ar tajā valdošo bardaku, piemēram, neklātienes studiju grafika plānošanā. Vismaz saistībā ar to ir iespaids, ka viss ir atstāts lielā pašplūsmā.
[+]
Tas būtu lieliski, taču domāju, ka nozares vadošie ir reakcionāri, kuri pretojas jebkādām izmaiņām un reformām, lai saglabātu vidi maksimāli duļķainu un varētu turpināt līdzšinējo iedzīvošanos uz budžeta rēķina, vienlaicīgi žēlojoties, ka medicīnā trūkst naudas.
Ou
Tas būtu lieliski,tikai korumpētā Gardovska mafija to nepueļaus.Un es tomēr ieteiktu dr.Gruntmanim palikt ASV - ar Asv ārsta cienīgu algu var parādīt šejienes zagļiem pigu un teikt kā ir,bet citādi ir grūti saglabāt savu nostāju.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti