Ārzemju latvieši stāda bērzus Brīvdabas muzejā

Simbolisku dāvanu Latvijas valsts simtgadei trešdien, 5.jūlijā, pasniedza Amerikas latviešu apvienības jaunieši, katrs iestādot pa bērzam Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja alejā. Tā viņi Latvijā pabeidza savu vasaras praksi, kuras laikā iegūta darba un dzīves pieredze un apcerētas iespējas palikt te uz pastāvīgu dzīvi.

Amerikas Latviešu apvienība jau trešo gadu rīko vasaras praksi, piedāvājot daudzpusīgi iepazīt Latviju, lai veicinātu ārvalstīs dzīvojošu latviešu jauniešu atgriešanos. Šogad praksē piedalījās 11 Amerikas latvieši vecumā no 19 līdz 29 gadiem.

Vasaras prakses programma tiek īstenota sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju par Amerikas latviešu apvienības līdzekļiem. Ir liela interese Ziemeļamerikas un Austrālijas latviešu jauniešu vidū. Latvijā praktikantus labprāt pieņem gan kultūras un izglītības iestādes, gan tehnoloģiju uzņēmumi un sabiedriskas organizācijas. Vairāki jaunieši iziet praksi Brīvdabas muzejā.

Laikā, kad liela daļa iedzīvotāju izbraukuši un prom došanās tēma joprojām ir aktuāla jauniešu vidū, ārzemju jauniešu dzīvošana un darbošanās Latvijā ir ļoti nozīmīga, atzīst programmas koordinatori.

Pēc pirmā vasaras prakses projekta divi jaunieši palika pastāvīgi dzīvot un strādāt Latvijā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti