Dienas ziņas

Valsts svētku svinības Maskavā

Dienas ziņas

Dagdā nonāk «Tautas Saimes» grāmata

Bērni valsts svētkos sveic seniorus

Ārzemēs dzīvojošie latviešu bērni Latvijā sveic seniorus

Vairāki ārzemēs dzīvojošo latviešu bērni kopā ar ģimeni ieradušies uz valsts svētkiem Latvijā. Līdz ar viņiem uz Latviju atceļojušas arī bērnu darinātās apsveikuma kartītes senioriem, kuru ikdiena aizrit sociālās aprūpes centros. Tā ir Latvijas Institūta iniciatīva, lai stiprinātu latviešu diasporas jaunākās paaudzes piederību Latvijai.

Klātesot diasporas skolu patronesei valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei, Rūjienas senioru mājas iemītniekiem sveicienus valsts svētkos no Ziemeļīrijas latviešu bērnu nogales skolas “Zīļuks”, Lesteres Latviešu skolas Lielbritānijā un Latviešu skolas Ālandu salās nodeva ciemos atbraukušie Latviešu skolas “Jumītis” Īrijā audzēkņi.

Senioriem bija sarūpēti gan priekšnesumi, gan apsveikuma kartiņas un vēstules, kurās diasporas bērni un skolotāji iepazīstina ar sevi. “Latviešu skolā Ālandu salās bērni mācās latviešu valodu, iepazīst Latvijas dabu un tradīcijas, dzied dziesmas un iet latviešu rotaļās,” saka Latviešu skolas “Jumītis” Īrijā audzēknis Markuss Izotovs.

Šis ir jau otrais gads, kad Latvijas institūts aicina ārzemēs dzīvojošo latviešu bērnus sūtīt sveicienus senioriem Latvijā. Pērn akcija norisinājās Ziemassvētkos. Šoreiz darināt apsveikumus valsts svētkos atsaukušās jau 32 latviešu skoliņas no Eiropas, ASV, Dienvidamerikas un Austrālijas.

“Mēs domājām, kā veidot emocionālas saites starp diasporas bērniem un Latviju.  Ne tikai starp Latviju, tas tā vispārīgi skan, bet ar ko tad viņi Latvijā veidos tās saites? Protams, viņiem ir savi draugi, radi, ģimene, bet mums likās, ka vajag arī starp paaudzēm to saiti,” norāda Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

Prieku par notiekošo neslēpa Rūjienas senioru mājas iemītniece Anna Pakrastiņa. “Paskatieties, kāda maza dvēselīte ir zīmējusi,” atzīmē Pakrastiņa. “Tas ir kaut kas brīnišķīgi.  Tā nav ne fotogrāfija, ne mākslas darbs, bet tā ir dvēselīte maza. Ļoti skaisti. Paldies!” viņa saka.

Bērni kopumā radījuši gandrīz 2500 sveicienu, kas aizceļoja uz 30 sociālās aprūpes centriem Latvijā. Akcijā iesaistījušās arī sešas Latvijas bērnu mākslas skolas un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija. Atgādinot par vecāko paaudzi, kas augusi kopā ar Latvijas valsti, to veidojusi, šīs aktivitātes mērķis arī raisīt bērnos interesi par Latvijas valsts simboliem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti