Ārvalstīs līdz pusdienlaikam nobalsojuši 203 Latvijas pilsoņi

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās sestdien līdz plkst.12 ārvalstīs nobalsojuši kopumā 203 Latvijas pilsoņi, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Visvairāk vēlētāju sagaidāms iecirknī Beļģijas galvaspilsētā Briselē, kur balsošanai reģistrējušies 409 vēlētāji. Otrs populārākais iecirknis ir Londonā, kur pieteikušies balsot 134 cilvēki. Balsošanai ārvalstīs iedzīvotājiem bija jāreģistrējas iepriekš.

Latvijas Radio novēroja, ka aktivitāti Briseles iecirknī ietekmē arī Eiropas Savienības institūciju tuvums. Līdz pusdienlaikam tajā nobalsojuši vairāk nekā 160 cilvēki, kas ir augsta aktivitāte.

Briselē augsta aktivitāteArtjoms Konohovs

  Savukārt balsošanas iecirknī Pekinā, Ķīnā, kas atrodas Latvijas vēstniecības telpās, balsošanai reģistrējušies 23 vēlētāji. Liela daļa no viņiem nobalsojusi, jau iecirknim sākot darbu.

  Vairāk nekā 100 vēlētāju sestdien tiek gaidīts arī iecirknī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā - 110 vēlētāju, taču līdz plkst.12 šajā iecirknī bija nobalsojis tikai viens vēlētājs.

  Tajā pašā laikā iecirknī Īrijas galvaspilsētā Dublinā sestdien balsot plāno 54 Latvijas pilsoņi, bet līdz plkst.12 bija nobalsojuši trīs jeb 5,56%.

  Piemēram, vēlēšanu iecirknī Japānā (Tokija) sestdien balsošanu pieteikuši 12 Latvijas pilsoņi, bet nobalsojuši seši jeb 50%, iecirknī Ķīnā (Pekina) balsošanu pieteikuši 23 pilsoņi, bet nobalsojuši 10 vēlētāju, kas ir 43,48%, iecirknī Apvienotajos Arābu Emirātos (Abū Dabī) balsošanu pieteikuši 14 pilsoņi, bet nobalsojuši trīs jeb 21,43%, savukārt iecirknī Korejā (Seula) pieteikušies balsot astoņi pilsoņi, bet nobalsojis viens, kas ir 12,5%.

  Pagaidām vēl darbu nav sākuši divi iecirkņi ASV un viens Kanādā.

  Latvijas vēstniecībā Japānā, Tokijā, kāds latvietis EP vēlēšanās ieradies nobalsot no Indonēzijas, aģentūrai LETA pastāstīja Tokijas vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja - vēstniece Dace Treija-Masī. Viņa norādīja, ka diena ir gandrīz beigusies, un piebilda, ka vēlēšanu iecirknī "ļoti gaida vēl trīs vēlētājus atlikušajā pusstundā".

  Jautāta, kā vērtē vēlētāju aktivitāti Japānā, viņa teica, ka "vienmēr būtu jauki, ja būtu vairāk", piebilstot, ka Japānā ir vairāk latviešu, taču "aktivitāte ir tāda, kāda tā ir".

  Treija-Masī stāstīja, ka bija ieradies viens vīrietis ar savu divgadīgo dēlu, kuram pie reizes tika izdota Latvijas pase. Savukārt kāds cits latvietis bija mērojis ceļu no Indonēzijas un vienlaikus ar nobalsošanu iesniedza dokumentus jaunas pases iegūšanai.

  Japānā vēlēšanu iecirknī problēmas nav bijušas un vēlēšanu dokumentācija ir pietikusi.

  Sestdien Latvijā notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Kopumā Eiropas Parlamenta vēlēšanās var piedalīties 1,4 miljoni iedzīvotāju. Ārvalstīs ir izvietoti 44 Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņi.

  Kopumā līdz šim nobalojuši 20,24% vēlētāju, tostarp sestdien līdz pusdienlaikam - 9,04%.

  Oficiālie vēlēšanu rezultāti būs zināmi naktī no svētdienas uz pirmdienu, kad balsošana noslēgsies visā Eiropas Savienībā.

  Vēlēšanu iecirkņi Latvijā sestdien ir atvērti līdz plkst.20.00.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti