Ārstu komisijas vadītājs Zīverts iesniedz atlūgumu; turpmāk komisiju vadīs VID ierēdnis Gaiķis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

No trešdienas, 1.marta, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisiju (VDEĀVK) vadīs Juris Gaiķis, kurš rotācijas kārtībā pārcelts no Valsts ieņēmumu dienesta (VID). Savukārt līdzšinējais par invaliditātes noteikšanu atbildīgās komisijas vadītājs Andris Zīverts pēc 11 gadiem šajā amatā uzrakstīja atlūgumu.

Rudenī ministrija sāka dienesta pārbaudi Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā saistībā ar garajām rindām iestādē un lielo invalīdu neizskatīto iesniegumu skaitu. Toreiz Zīverts neesot varējis tikt galā ar pienākumiem, uzsvēra Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Lai arī tika sākta dienesta pārbaude un ierosināta disciplinārlieta, tā līdz galam netika izskatīta, un tā zaudēja savu aktualitāti, jo februārī Zīverts ieradās pie Labklājības ministra Jāņa Reira („Vienotība”) ar lūgumu atstādināt viņu no darba.

Zariņš: Atlūgumam nebija ārēja spiediena
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

„Tad vairs nebija cilvēka, pret kuru izvirzīt un izmeklēt šo disciplinārlietu. Tas viss ir vainagojies ar to, ka Zīverta kungam šī ir pēdējā darbadiena. Atlūgumu viņš iesniedza pats, un nebija lūguma vai spiediena viņam aiziet. Tā bija viņa brīva griba. Kādi motīvi viņu vadījuši, tas ir jāprasa viņam,” sacīja Zariņš.

Jau ziņots, ka lielu rezonansi sabiedrībā izraisīja Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” reportāža par invalīdi, kura ne savas vainas dēļ nolemta galējam trūkumam. Lai gan viņa visus dokumentus invaliditātes pagarināšanai iesniedza laikus, darbinieku trūkuma dēļ vairākus mēnešus dokumenti netika izskatīti, un viņa palikusi bez jebkādiem iztikas līdzekļiem.

Arī deputāti konstatēja, ka ekspertīžu skaits pēdējos gados ir būtiski palielinājies, bet ārstu skaits – samazinājies, un lietas krājas kaudzēs.

Tikmēr problēmas iekustinātāja Maija (vārds mainīts), kura bija vērsusies LTV, saņēmusi nepatīkamu ziņu no ekspertīžu komisijas – viņas invaliditātes grupa pazemināta, tātad arī pensija būs mazāka. Ekspertīžu komisijā gan noliedz, ka šāds lēmums sagatavots ar mērķi kundzei ieriebt, jo ekspertīze ir anonīma.

Vēlāk Saeima veica grozījumus Invaliditātes likumā un izdevās novērst pārrāvumus invaliditātes pensiju saņemšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti