Ārsts Gruntmanis: Slimnīcām Baltijas valstīs vajadzētu sadalīt specializēšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Baltijas valstīm būtu jāapvieno spēki, sadalot slimnīcu specializēšanos kādu sarežģītu slimību ārstēšanā, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” norādīja Teksasas Universitātes asociētas profesors, ārsts Uģis Gruntmanis.

Latvijā aknu transplantācija aizvien netiek veikta, tāpēc pacienti spiesti meklēt palīdzību ārpus Latvijas. Šādā situācijā nonākusi arī Baiba Barone, kuras aknu transplantācijai Tartu slimnīcā naudu saziedoja sabiedrība.

Komentējot sievietes ārstēšanu Igaunijā, Gruntmanis norādīja, ka tikai Latvijā vien ārstiem nav iespējams nodrošināt tādu slodzi specifiskajās manipulācijas, lai varētu uzturēt kvalitātes latiņu.

Tāpēc labākais variants būtu Baltijas valstīm apvienot savus spēkus un sadalīt specifiskās jomas.

Taujāts par iespējamiem prioritāriem medicīnas virzieniem, pie kā būtu jāstrādā Latvijai, Gruntmanis nevienu konkrētu nenorādīja.

Ārsts gan atzina, ka medicīnas nozare, kura nevarētu sūdzēties par finansējuma trūkumu Latvijā, ir invazīvā kardioloģija. Taču problēma, kāpēc Latvijai neizdodas samazināt mirstību kardioloģijas jomā, ir šaurā fokusēšanās uz invazīvo kardioloģiju. Tā esot labi attīstīta un pat pārmaksāta.

Viņaprāt, valstij jābūt gatavai šo naudu pārdalīt arī citiem kardioloģijas virzieniem, lai varētu samazināt augstos mirstības rādītājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti