Sadaļas Sadaļas

Arī Garkalnē plūdu dēļ no ārpasaules nošķirtas vairākas mājas

Ceļoties ūdenslīmenim Lielajā Juglā, no ārpasaules nošķirtas vairākas mājas Garkalnes novada Sunīšu un Skuķīšu ciemos.

Plūdi gan nav tik lieli, lai ūdens smeltos mājās, tāpēc iedzīvotāji pašvaldības policijai palīdzību nav lūguši. Pie šīs situācijas Sunīšu ciemā nav vainojama tikai dabas stihija, bet arī tas, ka mājas uzbūvētas zemā vietā, bet uzbērt šo vietu nav plānots.

Tomēr jau pirmdien Garkalnes novadā esošajās Sunīšu ciema Vikingu un Vijupes ielās nav iespējams nokļūt. Pagājušās nedēļas nogalē Lielā Jugla izgājusi no krastiem, un jau trešo dienu visas ēkas atrodas gluži kā uz salas. Iedzīvotāji saka, ka šogad ūdens līmenis pacēlies augstāk, taču arī citus gadus upe mēdzot atstāt ierastās krasta līnijas.

Vietējais iedzīvotājs Alfons Ozoliņš saka, ka vietās, kur tagad ir ūdens, iepriekš bijušas pļavas, kurās pļāvis sienu. Tagad pļavas ir daļēji pārplūdušas, tāpat kā vietējais notekgrāvis.

Garkalnes novada būvvaldes teritoriālais plānojums Vikingu un Vijupes ielās paredz mazstāvu dzīvojamā apbūvi, bet projekts neesot īstenots līdz galam, tādēļ plūdu draudi esošajām mājām pastāv. Garkalnes novada būvvaldes vadītājs Jānis Dambis apgalvo, ka tādā veidā, kā ciemats ir izbūvēts, tas var viegli applūst. Pēc teritorijas plānojuma, neapplūstošā zona būvprojektos ir jāapber, kas gan nav izdarīts.

Applūdušais ceļš nav ne valsts, ne pašvaldības īpašums, un teritoriālajā plānojuma kartē tas neatrodas. Pēc projekta maģistrālā iela vēl neesot izbūvēta, jo pēc gruntsgabalu sadales, tā kļuvusi par privātu teritoriju. Pie radušās situācijas domes vadība vaino detālplānojuma izstrādātājus un arhitektus, kuri pašvaldībā vairs nestrādājot.

Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš-Gunārs Bauze-Krastiņš (LZS) norāda, ka vienīgais glābiņš ir būvēt dambi apkārt visai pļavai līdz pat Ropažiem. Applūdušās mājas gan neesot vienīgās, kurām ūdens līmeņa celšanās šopavasar sagādājušas problēmas. Līdzīga situācija ir arī Skuķīšu ciemā. Arī šeit vietējie iedzīvotāji pie pašvaldības policijas nav vērsušies.

Ziņots, ka daudzās vietās Latvijā šogad ir palu izraisīti plūdi. Vissliktākā situācija pēdējās pusotras nedēļas laikā bijusi Ogrē, Pļaviņās, Daugavpils un Ilūkstes novados. Mazākā mērā plūdi ir bijuši un vēl joprojām notiek arī daudzās citās Latvijas vietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt