Panorāma

Turpinās mēģinājumi izveidot valdību

Panorāma

Neizdodas gāzt "Olainfarm" padomi

Piemin Zolitūdes traģēdijas 5. gadadienu

Ar misi un svecīšu nolikšanu piemin Zolitūdes traģēdijas upurus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Zolitūdes traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, ar pareizticīgo misi un svecīšu nolikšanu piemin cilvēkus, kuri gāja bojā 2013. gada 21. novembrī, sabrūkot lielveikalam "Maxima".

Pasākumā piedalās vairāki desmiti cilvēku, kuri noliek ziedus un svecītes pie Zolitūdes traģēdijas pieminekļa. Katrs pasākumā ieradies ar savu motivāciju. Vairāki jaunieši pastāstīja, ka ieradušies, jo netālu dzīvo un apzinās, ka tā ir bijusi milzīga traģēdija.

Latvijas Radio sastapa arī vairākus cilvēkus, kuru radinieki gājuši bojā vai cietuši traģēdijā.

Sarunai bija gatavi arī cietušie, kuri traģēdijā izdzīvoja.

Pirmie no sagruvušās ēkas tika izglābti divi ģimenes locekļi - māte un dēls. Viņi pastāstīja, ka joprojām apmeklē psihologu. Jebkurš liels troksnis cietušajiem rada satraukumu, ka kaut kas tāds varētu notikt atkal.

"Viņi to atceras arī pēc pieciem gadiem un, visticamāk, nekad neaizmirsīs," no piemiņas pasākuma ziņoja Latvijas Radio žurnālists Rūdolfs Krieviņš.

Pieminēt traģiski bojāgājušos ieradušās vairākas amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Raimonds Vējonis un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība"). 

Ar Valsts prezidentu gribēja aprunāties kāds neredzīgs vīrietis, kurš traģēdijā zaudēja sievu. Vējonis viņam pauda, ka visiem vainīgajiem jāsaņem sods. Līdzīgus vārdus prezidents teica arī citiem, bet vēl ar dažiem viņš vienkārši stāvēja blakus un klusēja, vēstīja Latvijas Televīzija.

Klāt bija arī Valsts policijas, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Klusuma brīdī piedalījās arī politiķis Aldis Gobzems ("KPV LV"), kurš pārstāvēja cietušos Zolitūdes traģēdijas tiesā.

Piemiņas pasākuma laikā pieejama karsta tēja, pledi un bezmaksas sveces. Tajā piedalīties aicināts ikviens. Pie pieminekļa teltī pret ziedojumiem cilvēki var iegūt Zolitūdes piemiņas grāmatu "Atceries Zolitūdi", ar kuras fragmentiem var iepazīties arī portālā LSM.lv. Uz liela ekrāna rāda filmu par Zolitūdes traģēdiju, kurā ir arī kadri no traģiskās nakts.

KONTEKSTS:

21. novembrī pirms pieciem gadiem Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Viņi bija devušies savas ikdienas gaitās, viņi, kā jau daudzreiz iepriekš, vienkārši iegriezās veikalā, no kura vairs nekad nepārnāca. Traģēdijā dzīvību zaudēja arī trīs glābēji, kas pirmie metās sabrukušajā veikalā palīdzēt izdzīvojušajiem. Traģēdijas tiesvedība ilgst jau trīs gadus, un, visticamāk, tiesu debates šogad nesāksies. Bet trešdien, 21. novembrī, plkst.17.44 ar klusuma brīdi pieminēja traģēdijas upurus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti