Ar likuma grozījumiem sola uzlabot patērētāju kredītspējas izvērtēšanu

Saeimas darba kārtībā esošie Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumi, kas uzliks kredītdevējiem pienākumu apmainīties ar informāciju par patērētāju jau esošajām parādsaistībām, uzlabos potenciālo kredītņēmēju kredītspējas izvērtēšanu. Kredītinformācijas biroja valdes loceklis Jānis Timermanis Latvijas Radio paskaidroja, ka patlaban likums kredītdevējiem neuzlika pienākumu apmainīties ar informāciju par patērētāju kredītsaistībām, turklāt daļa kredītdevēju šādu informāciju nesniedz vispār.

Šādas informācijas trūkums apgrūtinājis iespējas pilnvērtīgi izvērtēt patērētāju kredītspēju pirms jaunu kredītu izsniegšanas.

"Kredītinformācijas biroja" pārstāvis Jānis Timermanis par izmaiņām likumāMadara Fridrihsone

  Aplēsts, ka patlaban divos licencētajos kredītbirojos ir apkopota informācija par aptuveni 1,6 miljoniem Latvijā izsniegtu kredītu, bet pēc likuma spēkā stāšanās šis skaits noteikti pieaugs.

  Tagad patērētāju kredītdevējiem būs pienākums izvērtēt personas visus kredītus, izsniedzot jaunu kredītu, uzsvēra Timermanis.

  Saistītie raksti
  1 komentārs
  Harry Dunk
  Es esmu profesionāla privātā aizdevuma aizdevēju. Es esmu reģistrējies, lai sniegtu aizdevumus ar ļoti zemu likmi 3% gadā. Es strādāju ar ekspertu komanda, kā personāls, un es dodu tajā pašā dienā apstiprinājuma aizdevumiem. Visa veida aizdevumu, piemēram, neatliekamās palīdzības aizdevumi, grūti naudas aizdevumi, parādu konsolidācijai kredīts, auto, transportlīdzeklis, truck aizdevumi, uzņēmējdarbības aizdevums, finansējums/finansēšana, hipotekāro kredītu, studējošo kredītus, lauksaimniecība aizdevumi, aizdevumi būvniecībai, projektu finansēšana, aizdevums sākt projektu un daudz ko citu. Visit šodien ([email protected]) Tīmekļa vietne: https://rodfinancing3.wixsite.com/rodfinancing
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti