Aptur grupējuma darbību, kas nodarījis zaudējumus budžetam vairāk nekā 325 tūkstošu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada 8. novembrī uzsāka kriminālprocesu pret noziedzīgu grupējumu, kurš izvairījies no nodokļu nomaksas un nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Valsts budžetam nodarīto zaudējumu apmērs ir vairāk nekā 325 tūkstoši eiro. Vienai no aizturētajām personām tiesa sākotnēji piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, taču pēc 14 000 eiro lielas drošības naudas iemaksas persona tika atbrīvota, informē VID.

Atbilstoši VID speciālistu secinājumiem, noziedzīgais grupējums īstenoja nodokļu izkrāpšanas shēmu laika posmā no 2018. gada janvāra līdz 2019. gada augustam, un tā tika realizēta mežistrādes un mežsaimniecības jomā. Shēmā iesaistītie uzņēmumi izvairījās no nodokļu nomaksas, pārkāpa grāmatvedības un statistiskās informācijas prasības, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus. Shēmas “klienti” (uzņēmumi) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Pēc sākotnējiem aprēķiniem valsts budžetam nodarīti zaudējumi 325 225 euro apmērā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Kuldīgā, Kuldīgas novadā un Ventspilī, tajā skaitā 19 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – internetbankas kodu kalkulatori, datori, mobilie telefoni, zīmogi un grāmatvedības dokumenti.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā1, 195. panta trešajā daļā2 un 217. panta trešajā daļā3 paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Par minēto noziedzīgo nodarījumu iespējamu izdarīšanu tika aizturētas četras personas. Vienai no aizturētajām personām tiesa sākotnēji piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājumu, bet pēc drošības naudas iemaksas persona tika atbrīvota un tai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt