Aptauja: Rīdziniekus satrauc apkures cenas, ārpus galvaspilsētas – elektrības tarifi

Izvērtējot, kura enerģētikas galaprodukta sadārdzināšanās iedzīvotājus uztrauc visvairāk, rīdzinieki (42%) ievērojami biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji norādījuši uz apkures cenām, liecina jaunākā „DNB Latvijas barometra” pētījuma rezultāti.

Turpretī citu pilsētu (32%) un lauku (58%) iedzīvotāji atzinuši, ka viņiem vislielāko satraukumu rada elektrības sadārdzināšanās. Tāpat gandrīz katrs piektais (21%) pilsētnieks izteicis satraukumu arī par degvielas cenu kāpumu.

Tikmēr lūgti norādīt svarīgākās ar enerģētiku saistītās problēmas Latvijā, kā rīdzinieki (76%), tā arī lauku (83%) un citu pilsētu iedzīvotāji (80%) visbiežāk minējuši enerģijas gala produktu cenas.

Rīdzinieki biežāk nekā citi Latvijas iedzīvotāji pauduši viedokli, ka uzmanības vērtas ir arī tādas enerģētikas problēmas kā atkarība no enerģijas resursu piegādātājiem citās valstīs (50%) un ar enerģijas ražošanas procesu saistītās ekoloģijas problēmas (27%). Tikmēr lauku iedzīvotāji norādījuši, ka, viņuprāt, nopietna problēma ir arī enerģijas nelietderīgs patēriņš (44%).

Atbildot uz jautājumu, kas pašreizējā situācijā būtu jādara Latvijai, lai risinātu ar enerģētiku saistītās problēmas, vislielāko atbalstu guvis viedoklis par alternatīvo enerģijas ieguves avotu (saule, vējš, biomasa u.c.) attīstīšanu. Turklāt biežāk nekā citi respondenti šo viedokli pauduši lauku iedzīvotāji (62%). Kā risinājumu enerģētikas problēmām lauku iedzīvotāji minējuši arī citu naftas produktu piegādātāju izmantošanu (40%).

Tikmēr rīdzinieku vidū valda uzskats, ka situācija uzlabotos, ja tiktu uzcelta elektrostacija, kurā kā izejviela tiktu izmantota gāze (36%). Tāpat rīdzinieki (15%) biežāk nekā citu pilsētu un lauku iedzīvotāji uzskata, ka atbildi enerģētikas problēmām varētu sniegt pieslēgšanās zem Baltijas jūras būvētajam gāzes vadam.

Savukārt daļa citu pilsētu iedzīvotāju (17%) ar līdzīgi domājošiem rīdziniekiem (17%) vienojušies viedoklī, ka Latvijai būtu jāvienojas ar pārējām Baltijas valstīm un jāuzsāk jaunas atomelektrostacijas būvniecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti