Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspilī kuģis pārtop strūklakā

Arestē mantu senas avārijas dēļ

Apdrošinātājs aptur tiesas sprieduma izpildi, ar kuru arestēts rakstnieces Cimares konts

Pirms astoņiem gadiem notikušas avārijas dēļ rakstniecei Franciskai Cimarei tiesu izpildītājs arestējis bankas kontu. Tas liedz gandrīz redzi zaudējušajai sievietei doties uz kārtējo ārstniecības kursu. Turklāt atklājies, ka cietušais naudu piedzen par avāriju, kas notikusi citā laikā un citā vietā nekā abu patiesā sadursme. Apdrošinātājs pēc šī gadījuma publiskošanas  apturējis tiesas sprieduma izpildi.

Avārija tiešām bija, atzīst Franciska. Pirms astoņiem gadiem krustojumā Pļavniekos Franciska uzbrauca motobraucējam no Austrijas. Nobijās, aizmuka no avārijas vietas un policijā pieteicās nākamajā dienā. “Man palika bail, jā. Ka viņi neliek parakstīt kaut ko tādu, ko pēc tam vērsīs pret mani. Viņi dzinās man pakaļ. Varbūt viņi ir profesionāli avārijas izraisītāji,” saka Franciska.

Vīrietim radītos zaudējumus par motocikla remontu  - 3369 eiro -  sedza apdrošinātājs un pēcāk vērsa zaudējuma piedziņu pret Francisku. Spriedumā apdrošinātāja “If” prasību Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa apmierināja pilnībā. Franciskas dzīvoklis un bankas konts tika apķīlāts.

Franciska apgalvo, ka nekādu uzaicinājumu uz tiesu nav saņēmusi un nav arī zinājusi par notiesājošu spriedumu. Šajā lietā tiesa gatavoja spriedumu aizmuguriski un tai bija jānosūta spriedums Cimarei, taču tas nav izdarīts, stāsta zvērināta advokāte Iveta Pazare.

Apdrošinātājs skaidro, ka visu šo laiku nav varējis sazināties ar Francisku, bet par viņas invaliditāti nav zinājis vispār. “Mums nebija informācijas, ka ir veselības problēmas. Mēs esam gatavi atlikt izpildi,” sola  “If apdrošināšana” galvenā juriste Maija Opmane-Vēbere.

Pētot lietas materiālus, advokāte atklājusi vēl kādu absurdu. Izrādās, prasība celta par avāriju, kas notikusi Rīgas centrā nākamajā dienā pēc Franciskas sadursmes ar šo austrieti. Franciska uzbrauca viņam 2008.gada 5.jūnijā Astras ielā, bet materiālos rakstīts ka avārija notikusi Kronvalda bulvārī, motociklam ietriecoties priekšā braucošā auto.

Citā laikā, citā vietā, citos apstākļos. Un, kas būtiski, tiesa visu izskata astoņās minūtēs, stāsta advokāte Pazare.

Lietu skatījušās tiesneses Mairas Griķes skaidrojumu par to, kā skatīta šī lieta un vai rūpīgi izvērtēti visi pierādījumi, un lietas materiāli būs iespējams iegūt ātrākais, pēc nedēļas, jo tiesnese atrodas darba nespējā.

Apdrošinātājs pēc šī gadījuma publiskošanas  apturējis tiesas sprieduma izpildi un tas nozīmē, ka arī bankas konts atkal būs pieejams.

Taču Franciska vēlas lietas atkārtotu izskatīšanu. Apelāciju iesniegt nevar, vienīgā iespēja ir vērsties prokuratūrā ar iesniegumu par protesta iesniegšanu Augstākajā tiesā. 

Pēc smagas slimības un neveiksmīgas ārstēšanas Franciska cīnās par iespēju redzēt un ar ziedotāju līdzekļiem jau veikusi vairākus ārstēšanas kursus Krievijā. Pēc pēdējā sākusi izšķirt gaismu un ēnu. Tagad viņai jāizšķir arī juridiskas nianses, kas pagaidām viņai ir personīgā dzīvokļa un saziedotās naudas vērtībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt