ĀM turpina apkopot informāciju par Latvijas iedzīvotājiem Nepālā

Nepālā, kuras teritorijā vakar notika spēcīga zemestrīce, dabas katastrofas brīdī atradies vismaz 41 Latvijas iedzīvotājs, liecina aktuālākā Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā esošā informācija. Vismaz viens cilvēks no Latvijas atradies zemestrīces izraisīto lavīnu apraktajā alpīnistu bāzes nometnē pie Everesta. Viņam izdevies izglābties. ĀM turpina apkopot informāciju par Latvijas iedzīvotājiem, kas katastrofas brīdī atradās Nepālā.

Saskaņā ar ĀM apkopoto informāciju, Nepālā, kur vakar notika 7,9 magnitūdu spēcīga zemestrīce, uzturējušies vairāk nekā četrdesmit Latvijas iedzīvotāji. Līdz šim brīdim nav izdevies sazināties ar četriem Latvijas iedzīvotājiem, kas zemestrīces brīdī atradās Nepālā, informē Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

”Šobrīd mums ir informācija, ka Nepālā atrodas 41 Latvijas valstspiederīgais. Mums ir izdevies sazināties ar 37 personām vai arī ar tuvinieku starpniecību. Par četrām personām šobrīd nav ziņu, mēs šobrīd apkopojam informāciju,” norāda Lasis.

Latvijas Alpīnistu savienības rīcībā esošā informācija liecina, ka Nepālā zemestrīces brīdī atradusies vismaz viena alpīnistu grupa no Latvijas, Latvijas Radio pastāstīja savienības prezidente Aiga Rakēviča.

”Tur šobrīd atrodas viena grupa no Latvijas, kura nav cietusi un kurai viss ir kārtībā, viņi ir padevuši ziņu. Nav oficiālas ziņas, bet, iespējams, ka viens cilvēks no Latvijas ir bijis bāzes nometnē vai vismaz gatavojies kāpt Everestā, bet arī viņš ir devis ziņu, ka viss ir kārtībā,” stāsta Rakēviča.

Nepāla ir iecienīts Latvijas alpīnistu galamērķis, turklāt dabas katastrofa notikusi tieši aktīvās alpīnisma sezonas laikā, apliecina Rakēviča.

”Daudzi uz turieni dodas. Un pavasaris un rudens kā reiz ir tās sezonas. Var arī vasarā braukt, bet, ja lielajos kalnos kāpj, tad tieši pavasaris un rudens ir tās sezonas,” skaidro Rakēviča.

ĀM turpina apkopot informāciju par Latvijas iedzīvotājiem, kas katastrofas brīdī atradās Nepālā.

”Tieši šobrīd arī mūsu vēstniecībā Indijā, Deli, rīko tikšanos konsulāro amatpersonu līmenī. Tiks apzināts Eiropas Savienības pilsoņu skaits, kas šobrīd atrodas Nepālā, un pēc tam tiks arī izvērtēts, vai un kāda veida atbalsts ir nepieciešams. Šobrīd mēs šo informāciju vēl apkopojam. Ja ir vēl kādas personas, par kurām Ārlietu ministrijai nav zināms, ka viņi atrodas Nepālā, bet tuvinieki zina, ka viņi atrodas Nepālā, mēs aicinām sniegt šo informāciju Ārlietu ministrijai,” aicina ĀM pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Nepālas teritorijā sestdien notikusi spēcīga zemestrīce, kuras epicentrs atradās nepilnus 80 kilometrus no valsts galvaspilsētas Katmandu. Zemestrīce izraisījusi spēcīgas lavīnas Himalajos. Lavīna aprakusi arī bāzes nometni, kurā alpīnisti gatavojas kāpšanai pasaules augstākajā virsotnē – Everestā. Katastrofas brīdī nometnē atradušies vairāki simti alpīnistu. Tiek ziņots par vairāk nekā desmit bojāgājušajiem. Glābšanas darbi vēl turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti