Dienas ziņas

Valmieras vecpilsētā uzstāda Hanzas namiņus

Dienas ziņas

Jelgavā top Vecilsētas kvartāls

Daudzdzīvokļu namā Alūksnē gāzes eksplozija

Alūksnē gāzes eksplozijā cietušajā mājā «Propāna gāze» noplūdi iepriekš nav konstatējusi

Izsisti stikli, atlūzas, satraukti iedzīvotāji un operatīvo dienestu darbinieki. Šāds skats paveras Alūksnē, kur daudzdzīvokļu namā Torņa ielā 15 pirmajā stāvā sestdienas vakarā notika gāzes eksplozija. Iedzīvotāji par gāzes smaku sūdzējās vairākkārt, bet atbildīgie “Latvijas propāna gāzes” darbinieki pārbaudēs nekādu problēmu nekonstatēja.

Sprādzienā cietis viens šīs mājas iedzīvotājs, kurš svētdien pārvests ārstēties uz apdegumu centru Rīgā. Par notikušo ierosināts kriminālprocess. 

Nav zināms, kad 33 tuvējo dzīvokļu iemītnieki, kas tika no mājas evakuēti, varēs atgriezties dzīvokļos.  

Sprādzienā cietušajā mājā ir 75 dzīvokļi, bet sprādziena dēļ piekļuve liegta 15 no tiem. Alūksnes novada pašvaldība pagaidām piedāvā iedzīvotājus izmitināt Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas internātā, kur pašlaik apmetušies pieci Torņa ielas 15 iedzīvotāji.

Zināms, ka svētdien viņi vēl mājās atgriezties nevarēs, jo bez valsts institūciju izveidotās komisijas pozitīva slēdziena daudzdzīvokļu mājas cietusī daļa ir norobežota.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova Latvijas Radio pastāstīja, ka līdz ekspertīžu rezultātu saņemšanai paies zināms laiks, tāpēc svētdien ar ekspertu līdzdalību nolemts tomēr atļaut iedzīvotājiem ieiet savos dzīvokļos.

Ieeja ir nostiprināta un cilvēki pašvaldības policijas klātbūtnē var ātri ieiet savos dzīvokļos, lai paņemtu pašas nepieciešamākās mantas.  

Janīna Čugunova: Par situāciju Torņa ielā 15
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Sociālajam dienestam uzdots apzināt cietušo vajadzības. Pašlaik divas ģimenes izmitinātas dienesta viesnīcā, bet vēl pieci cilvēki – internātā, bet pārējie cilvēki dzīvo pie radiem. Arī apkārtējie iedzīvotāji bija ļoti atsaucīgi un piedāvāja cietušajiem palikt pie viņiem, stāstīja Čugunova.  

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Intars Zitāns  stāstīja, ka uzreiz pēc izsaukuma glābēji “sāka cilvēku evakuāciju, atbrīvojot viņiem ejas, pārmeklējot visas telpas, izvedot cilvēkus ārā, un tas arī bija mūsu galvenais uzdevums – evakuēt cilvēkus un norobežot teritoriju”.

Negadījumā cietis arī pirmā stāva dzīvokļa iemītnieks, kurš ar apdegumiem nogādāts slimnīcā Rīgā, savukārt iedzīvotāji no blakus kāpņu telpām satraukti par sprādziena cietušās ēkas konstrukciju stiprību. Šīs mājas iemītnieks Gunārs Jākobsons sprādziena brīdī atradies pie mājas automašīnā, un trieciena vilnis tai izsitis logus.

“Tajā momentā nevarēju saprast, no kurienes tāds, kā saka, blīkšķis. Skatos - tikai migla iet pa gaisu, stikli sāk birt, nu un tad es sapratu, kas tur noticis ir. Es nobraucu kaut kur kilometrus 10 un tikai tad sākās šoks,” stāstīja mājas iemītnieks.

Ēku Torņa ielā 15 apsaimnieko SIA "Alūksnes nami". Uzņēmuma valdes loceklis Armands Musts pastāstīja, ka uzņēmumam nav sertifikāta gāzes tīklu apsaimniekošanai, līdz ar to ir noslēgts līgums ar SIA "Latvijas propāna gāze", kuri apseko un apsaimnieko ēkas gāzes tīklus.  

“Ir bijuši pēdējā mēnesī gadījumi, kad ir cilvēki vērsušies “Latvijas propāna gāzē”, arī pie mums par to, ka ir bijis kāds smakojums, šeit ir bijuši “Propāna gāzes” darbinieki, apsekojuši un konstatējuši, ka viss ir kārtībā,” stāstīja Musts.

Pirmdien Alūksnes novada pašvaldībā sasauks sapulci, kurā ekspertu klātbūtnē lems par ēkas turpmāko izmantošanu, līdz ar to aktuāls paliek jautājums, kad un vai vispār ēkas cietušajā daļā varēs atgriezties iedzīvotāji.

“Mums ir jādod arī cilvēkiem atbilde, mēs vienkārši nevaram gaidīt no valsts attiecīgajām institūcijām lēmumus, jo mums tie lēmumi ir jāpieņem nekavējoši,” sacīja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs  Arturs Dukulis.

Valsts policija par Alūksnē notikušo sprādzienu sākusi kriminālprocesu un pašlaik skaidro notikuma apstākļus. Lai gan oficiāla slēdziena vēl nav, par galveno cēloni tiek uzskatīta gāzes noplūde tīklā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti