Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizputes vidusskolā ierobežo mobilo telefonu lietošanu

Aizputes vidusskolā ierobežo mobilo telefonu lietošanu

Regulāra atrašanās virtuālajā vidē ietekmē gan skolēnu veselību, gan uztveres spējas, kā arī savstarpējo komunikāciju. Lai situāciju mainītu, 1.decembrī Aizputes vidusskolā aizsākta akcija ”Nē-telefoniem!”, kas ilgs līdz Ziemassvētkiem un ir kā sacensība par labāko klases kolektīvu.     

Kopš akcijas „Nē-telefoniem!” Aizputes vidusskolas gaiteņi starpbrīžos kļuvuši daudz skaļāki, tajos vērojama kustība. Mazāko klašu skolēni spēlē dažādas spēles, savukārt citi nodevušies savstarpējām sarunām.

“Es domāju, kad nebūs telefonu, daudziem nebūs starpbrīžos, ko darīt, kausies vai kaitinās viens otru. Bet pagaidām vēl normāli,” atzina Aizputes vidusskolas 5.b klases skolnieks Markuss Jankovskis.

Ierosme ierobežot mobilo telefonu lietošanu skolā nākusi gan no vecākiem, gan skolotājiem, gan pašiem skolēniem. Mobilās viedierīces atļauts izmantot mācību procesā, taču aizliegums attiecas uz starpbrīžiem.

Skolotāju novērojumi liecina, ka atrašanās virtuālajā vidē brīvajos laika posmos starp stundām būtiski ietekmējusi skolēnu uztveres spējas.

“Ir bijušas situācijas, kad sākas stunda, saku - jāliek nost, jānāk klasē. “Nē, nē, es mazlietiņ, es vēl pabeigšu”. Un tad redzu - kāda stunda, kāda matemātika, ja vēl sēž spēlē,” stāstīja Aizputes vidusskolas skolotāja Gunta Elbere.

Vecāku padomes pārstāve Evita Priežkalne-Vecvagare neuzskata, ka bērnam telefons skolā būtu nepieciešams, lai to nēsātu līdzi un starpbrīdī bakstītu.

“Mēs neesam pret jaunajām tehnoloģijām, bet droši vien par tehnoloģijām ar robežām,” piebilda vecāku padomes pārstāve.

Tam, kā skolēni ievēro akcijas noteikumus, līdzi seko gan skolotāji, gan līdzpārvalde. Katru dienu tiek atzīmēti pārkāpēji. Līdz semestra beigām tā ir kā sacensība par labāko klases kolektīvu.

“Ir tādi jaunieši, kas skeptiski noskaņoti, kas saka, ka telefonus grib lietot un tā ir viņu brīvība. Ir arī pozitīvi piemēri, īpaši mazie bērni. Es viņiem pašlaik ne reiz neesmu redzējusi kādu telefonu rokās,” stāstīja Aizputes vidusskolas līdzpārvaldes prezidente, 12.b klases skolniece Elīna Juska.

Plānots, ka pēc akcijas beigām, no nākamā gada sākuma, mobilo telefonu lietošanas ierobežojums tiks iekļauts Aizputes vidusskolas iekšējās kārtības noteikumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti