Aizputes vidusskolā ierobežo mobilo telefonu lietošanu

Regulāra atrašanās virtuālajā vidē ietekmē gan skolēnu veselību, gan uztveres spējas, kā arī savstarpējo komunikāciju. Lai situāciju mainītu, 1.decembrī Aizputes vidusskolā aizsākta akcija ”Nē-telefoniem!”, kas ilgs līdz Ziemassvētkiem un ir kā sacensība par labāko klases kolektīvu.     

Kopš akcijas „Nē-telefoniem!” Aizputes vidusskolas gaiteņi starpbrīžos kļuvuši daudz skaļāki, tajos vērojama kustība. Mazāko klašu skolēni spēlē dažādas spēles, savukārt citi nodevušies savstarpējām sarunām.

“Es domāju, kad nebūs telefonu, daudziem nebūs starpbrīžos, ko darīt, kausies vai kaitinās viens otru. Bet pagaidām vēl normāli,” atzina Aizputes vidusskolas 5.b klases skolnieks Markuss Jankovskis.

Ierosme ierobežot mobilo telefonu lietošanu skolā nākusi gan no vecākiem, gan skolotājiem, gan pašiem skolēniem. Mobilās viedierīces atļauts izmantot mācību procesā, taču aizliegums attiecas uz starpbrīžiem.

Skolotāju novērojumi liecina, ka atrašanās virtuālajā vidē brīvajos laika posmos starp stundām būtiski ietekmējusi skolēnu uztveres spējas.

“Ir bijušas situācijas, kad sākas stunda, saku - jāliek nost, jānāk klasē. “Nē, nē, es mazlietiņ, es vēl pabeigšu”. Un tad redzu - kāda stunda, kāda matemātika, ja vēl sēž spēlē,” stāstīja Aizputes vidusskolas skolotāja Gunta Elbere.

Vecāku padomes pārstāve Evita Priežkalne-Vecvagare neuzskata, ka bērnam telefons skolā būtu nepieciešams, lai to nēsātu līdzi un starpbrīdī bakstītu.

“Mēs neesam pret jaunajām tehnoloģijām, bet droši vien par tehnoloģijām ar robežām,” piebilda vecāku padomes pārstāve.

Tam, kā skolēni ievēro akcijas noteikumus, līdzi seko gan skolotāji, gan līdzpārvalde. Katru dienu tiek atzīmēti pārkāpēji. Līdz semestra beigām tā ir kā sacensība par labāko klases kolektīvu.

“Ir tādi jaunieši, kas skeptiski noskaņoti, kas saka, ka telefonus grib lietot un tā ir viņu brīvība. Ir arī pozitīvi piemēri, īpaši mazie bērni. Es viņiem pašlaik ne reiz neesmu redzējusi kādu telefonu rokās,” stāstīja Aizputes vidusskolas līdzpārvaldes prezidente, 12.b klases skolniece Elīna Juska.

Plānots, ka pēc akcijas beigām, no nākamā gada sākuma, mobilo telefonu lietošanas ierobežojums tiks iekļauts Aizputes vidusskolas iekšējās kārtības noteikumos.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 17725
Nu paldies dievam, ka vismaz vēl kādā skolā ir palicis drusciņas veselā saprāta. Bijām darba komandējumā vairākās Vācijas un Holandes skolās - tur par tālruņu lietošanu stundas laikā nevar būt ne runas. Viņiem ir speciāli skapīši skolās - stundu sākumā telefonu atstāj skapī, tad uz pusdienlaiku skapīšiem dod piekļuvi uz pusstundu, un tad atkal līdz skolas dienas beigām telefoni skapjos. Ideāla pieeja! Mūsdienās bērni vienkārši jau pilnīgi atkarīgi no soctīkliem, kas tikai degradē viņu pašapziņu un loģisko domāšanu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti