Panorāma

Tirdzniecībā – plaši ierobežojumi

Panorāma

Panorāma

Politiskais tirgus vai pārkāpums?

Aizdomīgo «politisko tirgošanos» par amatiem Dobelē politiķi sauc par ikdienišķām sarunām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pārkāpums, pie kura izmeklēšanas jāķeras Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), vai ikdienišķs politiskais tirgus? Šāds jautājums izskan par amatu sadali Dobeles pašvaldībā. Saeimas deputāti, pret kuriem sākts kriminālprocess par kukuļošanu, apsūdzībām nesaskata pamatu. Viņuprāt, tā bijusi ikdienišķa saruna par koalīcijas veidošanu.

Dobeles vicemēram Mārim Feldmanim, kurš bija vienīgais no “KPV LV” ievēlētais pašvaldības deputāts Latvijā, bet tagad pārstāv partiju “Republika”, bija izšķirošā balss, lai šonedēļ pašvaldībā notiktu varas maiņa. Taču vēl pirms balsojuma viņš ar deputātu Ralfu Nemiro, kura palīgs viņš ir, devās uz Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakciju.

Feldmanis, kuru LTV sastapa meža stādīšanas darbos, apgalvoja, ka saruna esot notikusi pēc viņa iniciatīvas:

LTV: Jūs sapratāt, ka ir iespēja panākt varas maiņu un devāties pie ZZS?
Māris Feldmanis: Es pēc savas idejas vadījos. Nu, es nekomentēšu. (..) Tā notika vienkārša saruna.
Kāpēc jūs izšķīrāties atbalstīt ZZS?
Gribējās kaut ko mainīt.
Jūs neapmierināja iepriekšējais mērs?
Daļēji, nē, apmierināja.
Bet kāpēc tieši šobrīd mainīt?
Grūti atbildēt. Esmu meža stādīšanā, man nav domas tagad bijušas. Grūti atbildēt.

Kaut ko pārkāpis nejūtas arī Nemiro. Tikšanās laikā ar ZZS panākto vienošanos par jauna Dobeles novada vadītāja ievēlēšanu un Feldmaņa iecelšanu vicemēra amatā viņš dēvēja par politikā ierastu praksi. Bet pret sevi sākto kriminālprocesu par pilnīgi nepamatotu.

“Vai tad mēs nesaprotam, kas notiek politikā? Politikā jebkura amatpersona tiek iecelta pēc savstarpējās vienošanās. Diemžēl KNAB mums – tiem, kas esam iesaistīti šajā lietā – ir aizlīmējis mutes,” sacīja Nemiro.

Kriminālprocess sākts arī pret ZZS Saeimas frakcijas deputātu Viktoru Valaini,

kura pārstāvētā Latvijas Zemnieku savienība viņu šonedēļ nominējusi kā premjera amata kandidātu. Valainis esot KNAB parakstījies par informācijas neizpaušanu, tādēļ viņa vietā sarunām deleģēts ZZS vadītājs Armands Krauze.

Krauze sarunās neesot piedalījies, taču esot labi informēts par tām: “Tā nav politiskā korupcija un kukuļdošana. Nevajag sasapņoties, ka normālas politiskās sarunas ir kukuļdošana.”

Tikmēr Dobelē iedzīvotāji pretrunīgi vērtē varas maiņu un KNAB interesi par to.

“Es tikai vakar uzzināju, ka ir mainījusies vara. Es neko tik smalki nezinu, es vispār šo vadību nepazīstu,” sacīja dobelniece Lidija.

“Normāli, sen jau vajadzēja nomainīt. Man tas ir mazliet nepatīkami, bet cerēsim, ka uzvarēs taisnība,” sacīja dobelnieks Laimonis.

Abas iesaistītās puses pauda neizpratni par to, kurš ierakstījis runāto ZZS frakcijā un vēlāk nodevis KNAB.

KONTEKSTS:

Pēc varas maiņai Dobelē, kur par mēru tika ievēlēts ZZS pārstāvis Ivars Gorskis, bet domnieks Māris Feldmanis kļuva par vicemēru, domē procesuālas darbības veica KNAB.

LTV ziņoja, ka saistībā ar šo amatu sadali Dobeles pašvaldībā KNAB sācis kriminālprocesu par kukuļošanu pret diviem Saeimas deputātiem par “politisko tirgošanos”. Kriminālprocess sākts pret Saeimas deputātu, bijušo ekonomikas ministru Ralfu Nemiro (frakcija “Neatkarīgie”) un kādu no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti