Sadaļas Sadaļas

Aizdomās par iespējamo cenu vienošanos pārtrauc elektrolīniju tīrīšanas iepirkumu

Pamatojoties uz aizdomām par nelikumīgu savstarpēju vienošanos augstajam cenu piedāvājumam, AS „Sadales tīkls” šobrīd ir pārtraukusi iepirkumu procedūru elektrolīniju trašu tīrīšanai – teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā. Pakalpojumam ir uzsākts jauns iepirkuma process, kurā tiek aicināti piedalīties mežu īpašnieki un mežizstrādes firmas.

Lai iespējami mazinātu dabas stihiju ietekmi uz elektroapgādes kvalitāti, AS „Sadales tīkls” katru gadu veic elektropārvades līniju uzturēšanu atbilstoši drošuma un pakalpojuma kvalitātes prasībām, plānveidīgi veicot elektrolīniju trašu tīrīšanu no bīstamiem kokiem un zariem, pakalpojuma veicējus izvēloties iepirkuma procedūrās.

Raimonds Skrebs, AS „Sadales tīkls” valdes loceklis: „AS „Sadales tīkls” ir spiesta pārtraukt iepirkuma procedūru "Elektropārvades līniju trašu tīrīšana", kas tika izsludināta 2012.gadā, tā kā ir radušās pamatotas aizdomas par iespējamu nelikumīgu vienošanos starp vairākiem no 16 komersantiem, piedāvājot vienlīdz augstu cenu piedāvājumu. Tādējādi trašu tīrīšanas darbu izmaksas gadā pieaugtu par 55% jeb no 16 līdz 25 latiem par kubikmetru. Tuvākajā laikā tiks izsludināts jauns konkurss, tādēļ aicinām mežizstrādes firmas un mežu īpašniekus piedalīties elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbos.”

Komentējot turpmāko uzņēmuma rīcību elektrolīniju tīrīšanas darbu nodrošinājumam, R. Skrebs norāda: „Mums ir būtiski iegūt ekonomiski pamatotu un racionālu trašu tīrīšanas darbu piedāvājumu, kas atbilst reālām industrijas izmaksām. Tādēļ, lai izvairītos no cenu diktāta, ko, iespējams, veido vienošanās starp pakalpojuma piedāvātājiem, AS „Sadales tīkls” veido savas brigādes, ko aprīkojam un apgādājam ar tehniku, lai vismaz daļu darba paveiktu paši un iegūtu pilnīgu priekšstatu par katras darbības specifiku un izmaksām. Šogad plānojam līdz 35% no trašu tīrīšanas darbiem veikt saviem spēkiem”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt