Administratoru Levkānu aiztur lietā par piesavināšanos

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) kādā kriminālprocesā par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizturējusi un vēlāk atbrīvojusi maksātnespējas administratoru Valdi Levkānu. To Latvijas Radio apliecināja policijas pārstāve Sigita Pildava.

Neminot personas vārdu, VP preses pārstāve Sigita Pildava aģentūrai LETA apstiprināja, ka ENAP lietvedībā ir kriminālprocess, kas sākts par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Šajā lietā vakar veikta vairākas izmeklēšanas darbības, tajā skaitā kratīšanas aizdomās turētā dzīvesvietā un darbavietā. Maksātnespējas administrators aizturēts vakar, bet šodien viņam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Izmeklēšanas interesēs policija neatklāj, kas tieši administratoram tiek inkriminēts.

Aģentūrai LETA neizdevās sazināties ar pašu Levkānu, jo viņa mobilais telefons bija izslēgts.

Par maksātnespējas administratora Levkāna aizturēšanu neko nezina Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas izpilddirektore Justīne Plūmiņa, kas īsziņā atbildēja, ka uzzinājusi to no Latvijas Radio.

Piektdien vakarā par to uzzinājusi arī Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina, kas pieprasījusi oficiālu informāciju no policijas un vairāk sola komentēt piektdien.

Viņa pastāstīja, ka par Levkānu iepriekš saņemtas sūdzības par sistēmiskiem pārkāpumiem maksātnespējas procesos. Tāpēc pašlaik tiek spriests, vai sākt disciplinārlietu. Tāpat Šteina norādīja, ka par policijas darbībām informāciju gribētu saņemt savlaicīgāk, jo tādējādi varētu rīkoties arī administrācija, mazinot kaitējumu maksātnespējas procesiem.

Levkāna ienākumu deklarācija liecina, ka pērn viņš strādājis kā pašnodarbināta persona, kā arī bijis valdes loceklis uzņēmumos "B2B law office", "B2B M&A", "Odis Food" un "Forte Timber", kā arī padomes loceklis AS "RosZoloto", bet kā ieņēmumu avoti norādīti SIA "Citadele līzings un faktorings", no kura viņš par pārdevumu saņēmis 21 700 eiro, bet kopumā 12 259 eiro Levkāns saņēmis darba algā no "B2B law office", "B2B M&A" un "Forte Timber", kuros visos viņš ir īpašnieks. Kā pašnodarbinātā gūtie ienākumi deklarācijā nav norādīti.

Levkānam pieder divas automašīnas - 2010.gada "KIA Carnival" un 2004.gada "Audi A6", kā arī viņa valdījumā ir 2014.gada "Chrysler Town & Country". Tāpat viņam pieder dzīvoklis Ogresgala pagastā.

Levkāns arī deklarējis parādsaistības 16 100 eiro apmērā.

Levkāns pirmoreiz ieguva atpazīstamību, kad Rīgas rajona tiesa ierosināja viņu iecelt par maksātnespējas administratoru SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" (BAS) maksātnespējas procesā, taču maksātnespējas process tika izbeigts pirms administratora iecelšanas.

"Baltijas aviācijas sistēmas" savulaik piederējušas kādreizējam «airBaltic» vadītājam Bertoldam Flikam. Saskaņā ar "Lursoft" ziņām uzņēmuma vienīgā īpašniece patlaban ir SIA «Atlantijas biroji», kas savukārt ietilpst maksātnespējīgās "Latvijas Krājbankas" aktīvos.

Patlaban Levkāns darbojas kā maksātnespējas administrators FK "Skonto" maksātnespējas procesā, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka ENAP sāktā lieta nav saistīta ar klubu "Skonto".

Jau ziņots, ka ENAP iepriekš aizturējis un inkriminējis mantiskus noziegumus vairākiem maksātnespējas administratoriem. Skaļākā aizturēšana notika šovasar, kad aizturēti administratori Māris Sprūds, Ilmārs Krūms un Nauris Durevskis. ENAP sāka divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un finansists Jorens Raitums. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo "Trasta komercbanku".

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūra nesen nodevusi tiesai krimināllietu pret kādu bijušo maksātnespējas administratoru par 25 000 eiro piesavināšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti