87 gadu vecumā mūžībā devies pasniedzējs un kinozinātnieks Ābrams Kleckins

87 gadu vecumā mūžībā devies kinozinātnieks un pasniedzējs asoc. prof. Ābrams Kleckins, informēja Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātē.

Universitātē norādīja, ka Kleckina zinātniskais darbs bijis veltīts kino, mediju un sabiedrības attīstības un pārmaiņu procesiem.

Viņš ir grāmatu "Mana pasaule. Tikšanās dzīvē un iztēlē" (1983) un "Kino un mūsdienu kultūras likteņi" (2012), kā arī daudzu zinātnisko rakstu un kolektīvo monogrāfiju nodaļu autors, un "Lielā Kristapa" balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs.

Viņš docējis komunikācijas un mediju teorijām, kino un kultūrai, Rīgas dokumentālā kino skolai veltītus studiju kursus LU komunikācijas zinātnes bakalaura un maģistra studiju programmās. Viņu par savu skolotāju uzskata daudzas Latvijas žurnālistu paaudzes.

Kleckins ir arī vairāku dokumentālo filmu scenāriju autors, tostarp "Vai viegli būt jaunam?". Kino balva "Lielais Kristaps" viņam piešķirta tieši par ieguldījumu kino zinātnē un kino izglītībā.

Kā liecina LETA arhīvs, Kleckins dzimis 1933. gada 11. oktobrī. Kleckins savulaik bijis nodaļas vadītājs, sekretārs avīzē "Padomju Jaunatne", kā arī kļuvis par Žurnālistikas katedras vadītāju LU Filoloģijas fakultātē un bijis Latvijas Mediju fonda prezidents. Kleckins savā karjerā paspējis būt arī par Baltijas informācijas aģentūras vadītāju Maskavā. Vēlāk bija arī bija aģentūras prezidenta pienākumu izpildītājs.

Kleckins bijis arī viens no apgāda "Vizītkarte" dibinātājiem, taču 1995.gadā pārtraucis sadarbību ar to pēc Ādolfa Hitlera grāmatas "Mein Kampf" jeb "Mana cīņa" izdošanas. Tālākās karjeras gaitas veidoja kā Mediju fonda viceprezidents, LU lektors un asociētais profesors. 

2007. gadā Saeima viņu ievēlējusi par Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekli, vēlāk – par priekšsēdētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt