Liepājas un Pāvilostas pludmalēs nekonstatē mikrobioloģisko piesārņojumu un atļauj peldēties

Pēc Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu avārijas Liepājas un Pāvilostas pludmalēs otrdien, 25. jūlijā, ņemtajos ūdens paraugos nav konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums, līdz ar to šajā vietās var droši peldēties, liecina Liepājas pašvaldības sniegtā informācija.

Ūdens paraugi ņemti "Dienvidrietumu" peldvietā un peldvietā "Pie stadiona" Liepājas valstspilsētas oficiālajās peldvietās un Pāvilostas peldvietā Dienvidkurzemes novadā. 

Ūdens paraugu mikrobioloģisko rādītāju: fekālā piesārņojuma indikatoru zarnu nūjiņu (E.coli) un zarnu enterokoku laboratoriskie izmeklējumi veikti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" laboratorijā.

"Pēc iegūtajiem peldvietu ūdens kvalitātes analīžu rezultātiem no divām peldvietām Liepājā un vienas peldvietas Pāvilostā peldēties ir atļauts," norādīja Liepājas pašvaldībā.

KONTEKSTS:

Svētdien, 24. jūlijā, sabrūkot Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra sienai, daļa no attīrīšanas ūdeņiem ietecēja jūrā. Veselības inspekcija paziņoja, ka Liepājā aizliegts peldēties visās Liepājas jūras peldvietās, kā arī ieteicams nepeldēties Pāvilostas peldvietā un Kurzemes piekrastē posmā no Liepājas līdz Pāvilostai.

"Liepājas ūdens" attīrīšanas iekārtas netālu no Ziemeļu fortiem atrodas kopš 1972. gada. Šāda situācija, kad sabrūk kāda notekūdeņu attīrīšanas rezervuāra siena, ir unikāla un notikusi pirmoreiz. Sabrukušais objekts ir visjaunākā no visām "Liepājas ūdens" attīrīšanas iekārtu būvēm, tā nodota ekspluatācijā 2009. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti