Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Apvienotā saraksta" frakcijas vadītāju Edgaru Tavaru

Rīta Panorāma

Ungārija nesteigsies ratificēt Zviedrijas NATO pieteikumu

Ar valsts aizsardzības mācību "Namejs" norisi iepazīstina NBS komandieris Leonīds Kalniņš

NBS komandieris: Mācībās pazaudētajā dronā nebija atmiņas failu

Latvijas austrumu pierobežā notiekošajās militārajās mācībās pazaudētais drons nesatur atmiņas failus, bet gan darbojās tiešsaistē, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Aizvadītās nedēļas nogalē bruņoto spēku mācību laikā Krievijas pierobežā pazaudēti sakari ar novērošanas dronu, kas, visticamāk, nolaidies Krievijas teritorijā. Apstiprinājuma drona nonākšanai Krievijā arvien vēl neesot, norādīja Kalniņš.

Viņš arī piebilda, ka NBS neuztur sakarus ar Krieviju.

NBS komandieris skaidroja, ka NBS aktīvi izmanto dronus jau vairākus gadus, sevišķi Latvijas pierobežā. "Ja ļoti intensīvi ekspluatē kaut kādas tehniskas ierīces, tad, protams, ir neizbēgami, ka notiek šāda veida incidenti," sacīja Kalniņš.

Pašlaik notikušais tiek analizēts. Līdz šim noskaidrots, ka incidents notika saistībā ar "tehniskajiem iemesliem". Sola sazināties ar ražotāju, lai izpētītu iemeslus un uzlabotu dronu.

Kalniņš noliedza, ka drons būtu saturējis kādu būtisku informāciju, kuras nonākšana svešās rokās būtu nevēlama.

"Šis drons neizmantoja atmiņas failus vai specifiskas ierīces. Šis drons darbojās tiešraidē, tas nodeva informāciju uz konsoli, kas bija operatora rīcībā," skaidroja Kalniņš.

Aizsardzības ministrija iepriekš norādīja, ka drons nebija militāri bruņots, bet tas bija paredzēts novērošanai.

Tāpat NBS komandieris atzina, ka mūsdienās nav iespējams izgatavot pilnībā efektīvu ierīci, jo attīstās arī pretdarbība. "Tā ir nemitīga evolūcija gan civilajā pielietojumā, gan militārā pielietojuma instalācijās vai ierīcēs," viņš skaidroja.

Amatpersonas gan neatklāj pazaudētā aparāta ražotāju un modeli. Bet pēc neoficiālas informācijas tas nav bijis pielāgots civilais drons, bet gan specializēts militārais lidaparāts, kura vērtība pārsniedz 100 000 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti