Panorāma

Jēkabpilī valsts varētu nefinansēt vairākas vidusskolas

Panorāma

Panorāma

Rīgā viesojas septiņi dakteri klauni no Harkivas

Jums taču nav komandanta stundas? Rīgā viesojas septiņi dakteri Klauni no Harkivas

Vai jums arī ir komandanta stunda, bija pirmais jautājums, kuru, saņemot ielūgumu uz Rīgu, uzdeva dakteri Klauni no Ukrainas. Karš viņu prātus pārņēmis tik ļoti, ka pat brauciens uz citu valsti nespēj pārslēgt domas. Nu jau nedēļu Rīgā strādā, mācās un patiesībā arī atgūstas septiņas sievietes, kuras darbu savieno arī ar dakteru Klaunu kustību.

Daktere Bezē māca kolēģei dakterei Jožikam jeb Ezītim no Harkivas pirmos vārdus latviski. Lai gan te, Bērnu slimnīcā, tikpat labi noder arī ukraiņu valoda.

Mazās Olīvijas ģimene no Harkivas atnākusi pie acu ārsta - Latvijā meitenīte dzīvo ilgāk nekā dzimtenē.

"Piedzima [Olīvija] tur [Ukrainā], viņai bija trīs mēneši, kad mēs aizbraucām," pastāstīja Olīvijas tētis Konstantīns. "Pret mums labi izturas un daudz palīdz. Liels paldies, viss ir labi, bet gribas mājās."

Dakteri Klauni darbojas Bērnu slimnīcā
Dakteri Klauni darbojas Bērnu slimnīcā

Septiņi dakteri Klauni no Harkivas jau nedēļu Rīgā kopā ar mūsu dakteriem Klauniem darbojas slimnīcās, mācās viens no otra un arī atpūšas no spriedzes.

"Harkivā mēs ejam uz bērnu onkoloģijas slimnīcu, traumatoloģiju un bērnu hospisu. Arī uz neiroloģijas slimnīcām. Tur ir smagi pacienti," paskaidroja Tetjana Golovčenko jeb dakteris Jožiks. "Ir tik labi atbraukt uz valsti, kur ir kluss, kur nav gaisa trauksmju. Vari vairākas dienas atpūsties un vienkārši sajusties tik dzīvs. Mierīgā gaisotnē."

Kara laikā Ukrainas dakteri Klauni sākuši doties arī pie pieaugušajiem - uz kara hospitāli pie frontē smagi ievainotajiem karavīriem.

"Mums bija bail, ka viņi mūs nepieņems, bet viņi bija tik atvērti," sacīja Golovčenko. "Viņi pirms tam nebija brīdināti. Tur katru nedēļu ierodas brīvprātīgie, bet te pēkšņi iesoļojam mēs...tik daudz smaidu! Viņi bija gatavi spēlēt līdzi!"

Zelma Magazniece jeb dakteris Bezē pastāstīja, ka dakteri Klauni slimnīcā, uzņemšanā, nodaļās satiek ukraiņu bērnus, un ļoti bieži pēc mazām niansēm viņus var arī atpazīt. 

"Bērnu prieks un tās vajadzības visā pasaulē ir vienādas. Galvenais – nenoslēpt prieku," uzsvēra Magazniece. "Bet ukraiņu bērniņi – tā ir dzirkstelīte acīs. Viņi ir ļoti vitāli."

Biedrības "Dr. Klauns" vadītāja Marianna Milovska piebilda, ka

svarīgi ir ne tikai dot pieredzi, bet arī iespēju izbraukt no Ukrainas.

"Padzīvot mierīgi bez sirēnām. Jums taču nav komendantstundas? Tas bija pirmais jautājums," pastāstīja Milovska.

Kara sākumā dakteri Klauni darbojās arī uz robežas un bēgļu centros. Tagad mazos ukraiņus tāpat kā citus pacientus viņi uzjautrina slimnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti