Liepājas reģionālajā slimnīcā atjaunota glābējsilīte

Liepājas reģionālajā slimnīcā atjaunota un turpina darboties glābējsilīte jeb "Baby box", kurā kopš tās atklāšanas 2010. gadā ievietoti trīs mazuļi, informēja slimnīca.

Glābējsilīte atrodas netālu no Liepājas reģionālās slimnīcas darbinieku autostāvvietas, ēkas rietumu pusē – pietiekami diskrētā vietā, kur ikdienā netraucē pacientu un klientu plūsma. Pie glābējsilītes nav apsardzes vai novērošanas kameras. Tā tika īslaicīgi slēgta uz remontdarbu laiku.

Glābējsilīte Liepājā
Glābējsilīte Liepājā

Glābējsilīte ir iespēja mātei atteikties no sava mazuļa drošā veidā. Kopumā kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas glābējsilītes un izglābtas vairāk kā 40 bērnu dzīvības, rakstīts projektu īstenotāju mājas lapā. Glābējsilītes ir visos Latvijas reģionos.

Glābējsilītei ir īpaši izveidotas, triecienizturīgas durtiņas, kuras atverot, bērnu var ielikt zīdaiņu gultiņā ar augstām malām. Kad pēc bērna ielikšanas tiek aizvērtas glābējsilītes durtiņas, nodaļas māsu postenī atskan audiālais (skaņas) un vizuālais (sarkanā trauksmes lampa) signāls. Pēc "trauksmes" signāla atskanēšanas apmēram 1–2 minūšu laikā pie glābējsilītes gultiņas ierodas medicīnas personāls. Bērnam tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā aprūpe un par gadījumu tiek ziņots attiecīgajām iestādēm – bāriņtiesai un policijai.

Pie katras glābējsilītes ir izvietota informācija mātei par to, kur saņemt psiholoģisku un praktisku palīdzību. 

Ja persona, kura ievietojusi bērnu glābējsilītē, pārdomā un vēlas bērnu paņemt atpakaļ, viņai ir jāvēršas bāriņtiesā, neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks (dažas minūtes vai dažas nedēļas) ir pagājis kopš bērna ievietošanas glābējsilītē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti