Rīta Panorāma

Saruna ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Kasparu Briškenu ("Progresīvie")

«Progresīvie»: Uz koalīcijas paplašināšanas sarunām raugāmies ar piesardzīgu optimismu

Pašreizējā Saeimas opozīcijas partija "Progresīvie" uz iespējamās koalīcijas paplašināšanas sarunu iznākumu raugās ar piesardzīgu optimismu. To intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" sacīja "Progresīvo" līderis Kaspars Briškens.

Viņš sacīja, ka līdz šim sarunās "Progresīvie" un "Jaunā Vienotība" "tikušas galā" ar pieciem premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība" ) uzstādītajiem jautājumu blokiem – veselības un izglītības politiku, darbaspēka jautājumiem, kā arī valsts kapitālsabiedrību pārvaldību, cilvēktiesību jautājumiem.

"Mums ir nedaudz atlicis vēl papildus parunāt par partnerattiecību regulējumu. Mēs, protams, vēlamies redzēt augstāku ambīciju nekā tā saucamie mājsaimniecību likumu grozījumi, kas šobrīd top Tieslietu ministrijā. Bet kopumā tie jautājumi, kurus Ministru prezidents uzstādīja šajās sarunās, ir pārrunāti.

Es domāju, ka mēs esam atraduši kopsaucēju. Sarunas gars ir demonstrējis pietiekami augstu sadarbības spēju," skaidroja Briškens.

Viņš norādīja, ka "Progresīvie" un citi partneri sarunās ienes papildu akcentus. "Mēs vēlamies arī no savas puses mainīt pieeju, kādā vispār top valdības sadarbības ietvars vai valdības deklarācija," teica "Progresīvo" līderis.

Viņš norādīja, ka pašreizējā valdības sadarbības deklarācijā ir 320 prioritātes, taču "Progresīvie" vēlas daudz fokusētāku pieeju – nodefinēt  7–10 galvenos sabiedrības izaicinājumus un mērķus, kā arī izmērāmus kritērijus, kā šos izaicinājumus sasniegt.  

Jautāts, cik liela ir iespējamība, ka premjers augusta vidū paziņos par "Progresīvo" iesaisti valdībā,

Briškens teica – svarīgi, lai "neskaidrības plīvurs" krīt ne vēlāk augustā, jo ir vairāki būtiski jautājumi, uz kuriem nepieciešams saņemt atbildes pēc iespējas ātrāk.

"Pirmkārt, attiecībā uz to, kā mēs sagatavosimies jaunajai apkures sezonai. Otrkārt, ja mēs vēlamies izveidot jaunu koalīciju, tad tai jābūt iespējai pastrādāt arī ar valsts budžetu. Politiski, nevis administratīvi, pēc būtības," skaidroja politiķis.

Briškens sacīja – premjers apliecinājis, ka augustā atbilde par iespējamo "Progresīvo" iesaisti koalīcijas darbā tiks sniegta. "Mēs skatāmies ar piesardzīgu optimismu uz šo sarunu iznākumu. Protams, ar nožēlu konstatējam, ka atsevišķi potenciālie partneri nav izvēlējušies šajā dialogā piedalīties," teica politiķis.

Taujāts, kuras jomas "Progresīvie" vēlētos pārvaldīt, ja nonāktu valdībā, Briškens sacīja, ka ""Progresīvajiem" ir spēcīga komanda un tie ir "gatavi nodrošināt ministru kandidātu jebkurai pozīcijai". Viņš gan atzīmēja, ka amati ir sekundāri, galvenais – lai valdības komanda strādā vienoti.

KONTEKSTS:

Pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, premjers Krišjānis Kariņš sāka sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un Zemnieku savienību un "Progresīvajiem", kam Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" iebilst.

Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti