Mediju ētikas padome: NEPLP lēmums par soda piemērošanu «Tvnet» ir nesamērīgs

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums sodīt interneta mediju "Tvnet" par padomes ieskatā nepietiekami precīzu vārdu lietošanu ir nesamērīgs, nedemokrātisks un birokrātisks, teikts Latvijas Mediju ētikas padomes paziņojumā medijiem.

Par Mediju ētikas padomi

Latvijas  Mediju ētikas padomē (LMĒP) darbojas Daiga Sproģe, Aivars Pastalnieks, Skaidrīte Lasmane, Guntars Līcis, Baiba Liepiņa, Anda Rožukalne, Andrejs Mēters, Ingemārs Vekteris un Aleksandrs Mirlins.

LMĒP dibināta 2018.gadā, apvienojoties mediju nozares asociācijām un uzņēmumiem. Šobrīd biedrībā ir 44 biedri un trīs asociētie biedri, kā arī biedrības ētikas kodeksam pievienojušies 13 uzņēmumi un organizācijas, nekļūstot par biedrības biedriem. Biedrības biedri pārstāv visu formu un veidu medijus, mediju asociācijas un organizācijas, kas darbojas mediju jomas pētniecībā.

Avots: LETA

Padome uzsvēra, ka tā aizstāv mediju brīvību un plurālismu, lai nodrošinātu mediju vides daudzveidību un vienlaikus veicinātu atbildīgu un profesionālu informācijas iegūšanas, uzglabāšanas, apstrādes un izplatīšanas praksi.

Latvijas Mediju ētikas padome norādīja, ka tās locekļi tuvākajā sēdē apspriedīs šo gadījumu un nepieciešamības gadījumā vērsīsies citās institūcijās, lai kategoriski iestātos pret praksi, kas nepamatoti ierobežo mediju brīvību un plurālismu.

KONTEKSTS:

Par tiešraides raidījumā izskanējušo informāciju NEPLP interneta ziņu portālam "Tvnet" piemērojusi 8500 eiro sodu. Medijā norādīja, ka sods noteikts par to, ka ēterā nepareizi lietots vārds "deportācija", turpretim padome šo viedokli noraidīja, sakot, ka tā nav patiesība.

NEPLP iepriekš skaidroja, ka ir pieņemts lēmums par sodu uzlikšanu par konkrētu likuma pārkāpumu. Likuma pants nosaka, ka medijiem informācija jāizplata ar pienācīgu precizitāti, iepriekš norādīja NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš. No viņa teiktā gan nebija skaidri un nepārprotami saprotams, kas tieši ir pārkāpts.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) norādīja, ka NEPLP rīcība, sodot interneta mediju "Tvnet" par tās ieskatā nepietiekami precīzu vārdu lietošanu, ir cenzūra un apdraud vārda brīvību.

LŽA aicināja NEPLP nekavējoties atcelt lēmumu par "Tvnet" sodīšanu un negaidot, kad to izdarīs tiesa. Žurnālistu asociācija arī aicināja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju sākt pārbaudi, vai NEPLP locekļu darbība nav pretrunā ar likuma normām, kas garantē vārda un domas brīvību Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti