Īpašās pārraides

Ukrainas prezidenta Zelenska uzruna otrajā gadadienā kopš pilna Krievijas mēroga iebrukuma Ukrainā

Īpašās pārraides

Ministru prezidentes Evikas Siliņas uzruna mītiņā Ukrainas atbalstam

Ukrainas atbalsta pasākums "Kopā līdz uzvarai!" pie Brīvības pieminekļa

VIDEO. Ukrainas atbalsta pasākums «Kopā līdz uzvarai!» pie Brīvības pieminekļa

Sestdien, 24. februārī, kad aprit divi gadi, kopš Krievija uzsāka plna mēroga iebrukumu Ukrainā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiek pasākums Ukrainas atbalstam "Kopā līdz uzvarai!". Portāls LSM.lv piedāvā iespēju pasākumam sekot tiešraidē. Pasākuma sākums – pulksten 12.50.

Karš Ukrainā rit jau 731. dienu. Tās ir vairāk nekā 730 dienas neaptverama ļaunuma, iznīcības un nāves. pārcilvēciska cīņasspara, drosmes un atbalsta. Jau divus gadus arī Latvija ziedo līdzekļus un tehniku, protestē un tic, ka tumsonības dienas ir skaitītas. Tādēļ arī šogad pie Brīvības pieminekļa īpašā pasākumā aicina iestāties par Ukrainas neatkarību un pateikt skaļi un skaidri: šim karam ir jābeidzas tagad. Mums ir jāturpina spēcināt Ukrainu – ar vārdiem, darbiem un domām, jo šī ir mūsu kopīgā cīņa. Izrādīsim atbalstu Ukrainai un Ukrainas tautai un nosodīsim Krievijas uzsākto noziedzīgo un agresīvo karu.

Pasākuma dalībniekus uzrunās vairākas Latvijas, Baltijas un Ukrainas amatpersonas un sabiedriskie aktīvisti.

Latvijas sabiedriskie mediji sadarbībā ar Ziedot.lv arī aicina ziedot kara skaudrajā ikdienā akūti nepieciešamo lietu iegādei.

Ziedot iespējams, zvanot 90204020 (maksa par zvanu – 1,50 eiro ar PVN) vai tiešsaistē ziedot.lv/ukrainaiVisu saziedoto naudu novirzīs Ukrainas atbalstam – ziedojumu saņēmējus izvēlēsies Ziedot.lv kopā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā. Atbalsta projekts aktīvs no šodienas, 20. februāra, līdz 3. martam (ieskaitot).

Līdz 24. februāra pulksten 12.00 Ukrainas atbalstam saziedoti 165 269 eiro.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn ziemā tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti