Dienas ziņas

Kuldīgas slavenākajā stārķu ligzdā atlikuši divi mazuļi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Iestiklot savu lodžiju kļuvis vienkāršāk

Ar vienkāršoto lodžiju iestiklošanu pilsētvidi Rīgā cer padarīt glītāku

Dzīvojamo masīvu ainava Rīgā bieži ir ļoti daudzkrāsaina, jo blakus lodžijām, kuras iestiklotas glīti, ir tādas, kuras iestiklotas sen un aizmirstas. Lodžijas veido lielu daļu no dzīvokļu māju koptēla, tāpēc ir sperts solis, lai to dizains visai mājai būtu vienāds un novērojamo dažādību mazinātu. 

Padomju laikā sērijveida dzīvojamajos blokos cilvēki allaž savas lodžijas aizstiklojuši pēc individuāliem ieskatiem. Tāpēc šī brīža dažādība starp lodžiju iekārtojumiem nepaliek nepamanīta. Vienā lodžijā ielikti lieli logi, citu rotā mazi vairāki bet vēl citās rāmjiem atšķiras krāsas.

Namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Pārvaldnieks24" valdes loceklis Artis Zariņš norādīja, ka daudzdzīvokļu mājām šī problēma ir "diezgan liela":

"Katrs pēc saviem ieskatiem pagājušajā gadsimtā sāka aizstiklot tās lodžijas, un tās mājas izskatās vienkārši katastrofālas."

Lai ainavu darītu pievilcīgāku, Rīgas dome (RD) ir vienkāršojusi lodžiju aizstiklošanas procesu. Sešām sērijveida mājām tagad pieejamas speciālistu izstrādātas skices lodžiju aizstiklošanai. Šis risinājums būs izdevīgāks iedzīvotāju kabatām, saka Pilsētas attīstības departamentā. Tas būs arī glītāks pilsētvidei, jo mājas būs mazāk raibas un vienotā dizainā.

"Labi, ka tas jautājums ir atkal izkustējies no vietas, jo dzīvokļu īpašniekiem nav nepieciešams piesaistīt nozares speciālistus, kas izveidos skici.

Skices ir gatavas un dzīvokļu īpašniekiem piedāvātas, viņiem tikai jāpieņem lēmums, ka tā skice viņu mājai ir pieņemama," pauda Zariņš.

Lodžiju nesaskaņota iekārtošana, ja veids atšķiras no piedāvātajiem risinājumiem, ir patvaļīga būvniecība. Ja mājas dzīvokļu īpašnieki vienojas par kopīgu risinājumu lodžiju stiklošanai un kāds dzīvoklis kopējo plānu sabojā, sūdzību rezultātā patvaļīgas būvniecības gadījumi var tikt fiksēti un tie jānovērš.

Rīgas valstspilsētas attīstības departamenta Arhitektūras pārvaldes vadītāja Elīna Rožulapa pastāstīja, ka cilvēki arvien vairāk vēlas būt likumpaklausīgi un izmaiņas dzīvoklī vēlas veikt atbilstoši likumam.  

"Praktiski šie risinājumi ir balstīti tajā, kā cilvēki lielākoties jau līdz šim ir vēlējušies lodžijas aizstiklot," norādīja Rožulapa.

Lodžiju aizstiklošana nav jāsaskaņo tajā gadījumā, ja tā tiek veikta atbilstoši pašvaldības apbūves noteikumos ietvertajiem tipveida risinājumiem. Ar pašvaldības piedāvātajām skicēm lodžiju iekārtošanai sērijveida mājām var iepazīties Rīgas Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu pielikumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti