Par pienācīgi neapsaimniekoto Rēzeknes futbola halli turpmāk uzdots rūpēties vairākām pašvaldības pārvaldēm

Lai gan piepūšamā futbola halle Rēzeknē atklāta pirms diviem gadiem, atbildīgo par halles uzturēšanu līdz šim nebija. Kad vecāki cēla trauksmi par netīrību hallē, ģērbtuvju un tualešu trūkumu, Veselības inspekcija veica pārbaudi un lika Rēzeknes pašvaldībai novērst nepilnības. Šonedēļ pašvaldība pieņēma lēmumu par atbildību sadalījumu starp Izglītības pārvaldi un Sporta pārvaldi. Lai gan ledus ir sakustējies, joprojām nav zināms, kad bērni varēs atsākt trenēties piepūšamajā hallē.

Par pienācīgi neapsaimniekoto Rēzeknes futbola halli turpmāk uzdots rūpēties pašvaldības pārvaldēm
00:00 / 04:03
Lejuplādēt

Kopš februāra sākuma piepūšamā futbola halle Rēzeknē ir slēgta. Jaunie futbolisti šobrīd izmētāti pa vairākām pilsētas skolu sporta zālēm. Lai gan arī iepriekš tās vakaros bija gandrīz pilnībā noslogotas ar Sporta skolas audzēkņu treniņiem dažādos sporta veidos, tagad jāatrod pagaidu mājvieta arī futbolistiem.

Andrejs, kuru Latvijas Radio satika, gaidām dēlu no treniņa, stāstīja, ka skolas sporta zālē bērniem trenēties esot krietni siltāk.

"Bija auksti, bērni vairāk slimoja. Viss bija atkarīgs no laika apstākļiem – kā ārā palika aukstāks, tā arī tur hallē. 5 grādi maziem bērniem ir pārāk maz – skrien, elpo aukstu gaisu un pēc tam saslimst. Nebija ģērbtuvju, un vienu brīdi arī problēmas ar tualeti bija – acīmredzot to nemainīja, tāpēc bija pilna. Pēc sūdzības ātri atveda jaunu. Atkritumus arī neveda prom. Tāda sajūta, ka vienkārši nebija cilvēka, kurš sekotu, lai viss ir kārtībā," stāstīja Andrejs.

Ņemot vērā stingrās ugunsdrošības, būvniecības un higiēnas prasības sabiedriskajām būvēm, vecākiem radies jautājums, kā šādu halli bez tualetēm un ģērbtuvēm vispār varēja nodot ekspluatācijā.

Rēzeknes būvvaldes vadītājas vietnieks Imants Gaiduļs skaidroja – futbola halle drīzāk uzskatīta par piepūšamo konstrukciju, nevis būvi.

"Līdz ar to tās normas varētu būt tā divdomīgi uztveramas. Mēs nesaskatījām neko, kas būtu pretrunā ar būvniecības likumdošanu, jo tā nav ēka tādā klasiskā izpratnē. Tās tēmas par ģērbtuvēm un tualešu lietošanu tika atrunāts, ka tas būs blakus skolas ēkā," skaidroja Gaiduļs.

Kad pirms diviem gadiem atklāja piepūšamo futbola halli Rēzeknē, atslēgas svinīgi tika nodotas 5. vidusskolas direktorei, kuras vadītās skolas sporta laukumā uzstādīta halle. Taču ar to skolas atbildība arī beidzās – nekādu lietošanas instrukciju vai rīkojumu par uzturēšanu un iekārtu apkopi skola nesaņēma.

Visi grib izmantot, bet neviens negrib uzturēt. Sporta pārvalde un Izglītības pārvalde līdz šim atbildību par piepūšamo halli kā futbola bumbu mētāja cita citai.

Pēc Veselības inspekcijas aizrādījumiem 13. februārī Rēzeknes pašvaldība apstiprināja rīkojumu par atbildīgajiem – turpmāk Izglītības pārvalde būs atbildīga par apsaimniekošanu, Sporta pārvalde par to treniņu un sacensību rīkošanu hallē, savukārt Pilsētvides un attīstības pārvalde būs atbildīga par to, lai halli savestu līdz galam kārtībā.

"Pilsētvides pārvalde strādā pie ilgtermiņa risinājumiem – plānots nodrošināt konteinertipa ģērbtuves un labierīcības. Tas prasīs resursus no pašvaldības puses, un tuvākajā laikā tas nav izdarāms," stāstīja pārvaldes pārstāve Nataļja Jupatova.

2021. gadā, vairākus mēnešus pirms halles atklāšanas noslēgtajā sadarbības līgumā starp Latvijas Futbola federāciju un pašvaldību, minēts punkts, kurā pašvaldība tuvākajā laikā apņemas nodrošināt apkārtnes labiekārtošanu, teritorijas nožogojumu un ģērbtuvju izbūvi. Divus gadus pēc halles atklāšanas tas tā arī nav noticis un šobrīd atkal ielikts ilgtermiņa plānos.

Tikmēr īstermiņa risinājums būs ģērbtuvju un labierīcību izmantošana 5. vidusskolā, kā arī atbildīgās personas pieņemšana darbā, pastāstīja Nataļja Jupatova.

"Plānots izveidot jaunu štata vietu – ēkas uzraugs, lai halles funkcionēšana tiktu uzraudzīta un notiktu visi procesi," stāstīja Jupatova.

Amata vieta būtu iekļauta 5. vidusskolas štatā. Šobrīd Izglītības pārvalde iesniegusi pieteikumu domei, taču, ņemot vērā Rēzeknes finansiālo situāciju, pagaidām nav skaidrs, vai pilsēta to varēs atļauties.

Piepūšamā halle nav lēts prieks – 2023. gadā tās uzturēšana izmaksāja 96 000 eiro, galvenokārt par elektrību, lai halli visu gadu uzturētu piepūstu, turklāt vasarā tā nemaz netiek izmantota.

Halle darbu varēs atsākt, kad Veselības inspekcija būs saņēmusi apstiprinājumu, ka visi pārkāpumi ir novērsti un ir arī ēkas uzraugs.

Tajā pašā laikā – šis ir vēl viens stāsts par nosodījumu, ko saņem trauksmes cēlēji. Vēstuli Veselības inspekcijai parakstīja 53 no aptuveni 400 vecākiem, kuru bērni spēlē futbolu, tikmēr daudz citi vecāku pauda sašutumu, ka nav jau bijis nemaz tik traki un labāk būtu turpinājuši, kā bija, lai tikai vispār būtu, kur trenēties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti