Panorāma

EP izvaicā Dombrovski

Panorāma

Kijevā atklāts Latvijas skvērs

Skolas gaida aktīvāku cīņu ar narkotikām

16 gadus vecu jaunieti pieķer narkotiku tirgošanā. Skolas gaida vairāk policijas reidu

Rīgas pašvaldības policija pirmdien, 7.oktobrī, aizturējusi kādu skolēnu, kas skolas biedriem pārdevis narkotikas. Likumsargi atzīst, ka skolēni ne vien lieto apreibinošās un aizliegtās vielas, bet tās arī izplata, tai skaitā skolās un to tuvumā. Valsts policija šajā pavasarī pieteica cīņu zālītes pīpmaņiem, taču kāda ir situācija un, vai, iesaistoties likumsargiem, redzami būtiski uzlabojumi?

Narkotiku pārdošanu netālu no Nacionālās operas pirmdien fiksēja video kameras. Ierodoties pašvaldības policijas ekipāžai, konstatēts, ka tā saucamajam dīlerim ir vairāki grami narkotiku, visticamāk, marihuānas.

"Runa ir par 16 gadus vecu jaunieti, kurš glabāja tādus apmērus, ka, acīmredzot, tie bija paredzēti tirgošanai. Un arī viņš pats atzina, ka iepriekš ir to darījis - pārdevis marihuānu citam jaunietim. Runa ir par skolēniem, kuri nodarbojas ar narkotisko vielu tirdzniecību," stāstīja pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Aktīvāk cīnīties pret narkotiku lietošanu, glabāšanu un izplatīšanu mācību iestādēs un to tuvumā šopavasar apņēmās Valsts policija. Lai gan, pēc likumsargu domām, situācija ir nopietna, ir skolas, kas par šo problēmu runā nelabprāt. Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis ir pārliecināts, ka viņa vadītajā mācību iestādē šādu problēmu neesot. Citādi kāds celtu trauksmi.

"Skolēns anonīmi var psihologam, sociālajam pedagogam jebkurā brīdī uzrakstīt un izstāstīt par ārkārtas situācijām, respektīvi, kas notiek skolā. Pavasarī pie mums bija [pārbaude]. Mums bija četri suņi un divas policijas brigādes, un pateica paldies, nekāda rezultāta," stāstīja Priekulis.

"Tas varētu būt visās skolās. Tas var būt jebkurā. Jā, dažreiz mums ir aizdomas, ka notiek narkotisko vielu tirgošana ārpus skolas teritorijas un varbūt pat dažreiz ienešana, bet dažu brīdi mums gribētos lielāku atbalstu no policijas puses," norādīja Rīgas Teikas vidusskolas direktores vietniece Ieva Vētra.

Rīgas Teikas vidusskolā stāsta, ka pēc pieteiktā cīniņa ar zālītes pīpmaņiem un tirgotājiem pagaidām ir klusums. Skolas vadībai ir tiesības aizdomu gadījumā likt skolēniem izkrāmēt somas saturu, un ir gadījies šādā veidā atrast aizliegtās vielas. Reiz skolā iegādātas speciālas un ļoti dārgas salvetes, ar kuru palīdzību bijis iespējams konstatēt pat minimālu narkotiku daudzumu uz durvju rokturiem vai skolēnu tualetēs. Taču pēdējā laikā skolēni pamanījušies aizliegtās vielas tirgot un lietot ārpus skolas teritorijas.

"Tā var būt kāda mašīna, kas stāv pie skolas. Pirms pāris gadiem ir bijis, ka mēs esam pārtvēruši no piektklasniekiem "Instagram", kur tiek ielikts sludinājums - tikos un tikos būsim pie Rīgas, tikos un tikos būsim pie kādas no centra ģimnāzijām un tikos un tikos būsim Juglā," atklāja Vētra.

Kopš skaļajiem paziņojumiem par ārkārtas pārbaudēm Teikas vidusskolā policija kopā ar suņiem vairāk nav ieradusies, taču skolas vadība to sagaidītu.

Valsts policijā piekrīt, ka skolas sagaidītu lielāku iesaisti, taču vienlaikus norāda, ka Latvijā skolu ir daudz un arī likumsargiem darba ir daudz, līdz ar to reidus veicot izlases kārtībā.

"Vidēji mēnesī mēs aptuveni realizējam 10 tematiskos reidus, kas saistās tieši ar narkotiskajām vielām mācību iestādēs, un šī gada septembris, protams, nebija izņēmums. Tas, kas ir [zināms] par septembri - no mācību iestādēm nav izņemtas narkotikas," stāstīja Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Reidi likumsargu ieskatā esot vien daļa no pasākumiem cīņā pret narkotiku izplatīšanu. Palīdzot arī skolās izvietotās video novērošanas kameras un policistu klātbūtne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt