Kariņš vēlas aktīvāku koalīcijas rīcību Stambulas konvencijas un viendzimuma pāru regulējuma jautājumos

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") vēlētos aktīvāku koalīcijas rīcību jautājumos par Stambulas konvencijas ratifikāciju un viendzimuma pāru tiesisko regulējumu, kura nepieciešamību atzinusi Satversmes tiesa.

Kariņš pēc valdību veidojošo partiju sadarbības padomes sanāksmes pirmdien, 15. maijā, uzsvēra, ka vēlētos raitāk risināt vairākus svarīgus jautājumus. Viens no tiem ir par valsts kapitālsabiedrību kotēšanu biržā, par ko otrdien, 16. maijā, valdība uzklausīs Finanšu ministrijas ziņojumu. Premjers atzina, ka šis jautājums gadiem nav izkustējies no vietas, un līdz šim pretestība bija tieši no "politiskajām aprindām". Taču šobrīd izskatoties, ka arī eksperti un ekonomisti šo ideju atbalsta. Valdības vadītājs cer, ka koalīcija vienosies ne vien par Finanšu ministrijas ziņojumu, bet šajā jautājumā virzīsies uz priekšu.

"Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars atzina, ka politiskais spēks atbalsta kapitālsabiedrību kotēšanu biržā, vienlaikus rūpīgi izvērtējot, vai sabiedrība no šāda soļa iegūs vairāk, nekā ir riski. "Kad būs pilna aina, tostarp drošības risku aina, tikai tad varam pieņemt tālākus soļus. Tiktāl viss ir pareizi," piebilda Tavars.

Tāpat Kariņš vēlētos, lai koalīcija straujāk īstenotu slimnīcu un skolu tīkla reformas. Par šiem abiem jautājumiem maija beigās būs valdības ārkārtas sēde.

Vēl ir pāris jautājumu, par kuriem koalīcijai nav izdevies vienoties. "Vēl nav bijusi saprātīga diskusija par demogrāfiju un darbaspēka pieejamību. Un vēl viens bloks, kurā, veidojot valdību, nebija vienprātības, bija sociālais bloks – tie ir vardarbības izaicinājumi, Stambulas konvencija [..] Vēl tālāk – Satversmes tiesas lēmums par kopdzīves regulējumu," paskaidroja Kariņš.

Kariņš pauda pārliecību, ka kopdzīves regulējums "plašai sabiedrībai nāktu par labu. Tā nebūtu liela revolūcija". "Ceru, ka trīs no šiem ķieģelīšiem tuvākajā laikā izkustēsies," viņš piebilda.  

Arī Tavars piekrita, ka attiecībā uz kopdzīves regulējumu vajadzētu grozīt vairākus likumus "tajos segmentos, kuros varam vienoties", piemēram, par veselības aprūpi un kopīgu mājsaimniecību. "Ja turēsimies tikai pie viena likuma, tad cieš visi, jo šo jautājumu nepārtraukti uzturam darba kārtībā un šķeļam sabiedrību," viņš sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti