Rīta Panorāma

Ēst veselīgi: Piena produkti ikdienā

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Gesti un Inu Strazdiņu

Telefonintervija ar Intu Asari

129 jaunie profesionāļi sacenšas konkursā «SkillsLatvia 2019»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No 8. maija līdz 9. maijam notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2019”, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad 19 prasmju konkursos savas iemaņas pārbaudīs un par medaļām sacentīsies 129 konkursanti no 34 profesionālās izglītības iestādēm.

Divas dienas konkursanti no visas Latvijas demonstrēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti tērpu dizainā, datortīklu administrēšanā, friziera darbos, grafikas dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, mobilajā robotikā, flīzēšanā un citās prasmēs. Jauno profesionāļu sniegumu 19 prasmju konkursos vērtēs ekspertu komisijas, kuras veido nozares speciālisti un darba devēji.

VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Inta Asare intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja, ka šāds konkurss ir iespēja jauniešus ieinteresēt dažādās profesijās. Tā ir arī iespēja jauniešiem satikt nākotnes darba devējus.

Veiksmīga dalība “SkillsLatvia 2019” dod iespēju pārstāvēt Latviju un pretendēt uz medaļām starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos jeb tā dēvētajās profesiju olimpiskajās spēlēs ”EuroSkills” un “WorldSkills”. Latvijas konkursanti starptautiskā mēroga konkursos piedalās kopš 2010. gada un uzrāda pārliecinošu sniegumu, norāda VIAA.

Konkursa laikā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt virkni citu ar izglītību un karjeru saistītu aktivitāšu – iepazīties ar dažādām profesijām, piedalīties Karjeras kafejnīcas interaktīvajās spēlēs un pārbaudījumos, izmēģināt prasmes Profesiju parādes demonstrāciju stendos. Vienlaikus apmeklētāji varēs iegūt informāciju par profesionālās izglītības iespējām Latvijā, kā arī profesionālajām prasmēm, ko sagaida potenciālie darba devēji.

“SkillsLatvia 2019” notiks Ķīpsalas izstāžu centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti