Noskaidroti konkursa «SkillsLatvia 2024» finālisti inženiersistēmu un būvju tehniķu specialitātēs

Iespēju iekļūt nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" finālā, kas norisināsies 9. un 10. maijā Rīgā, izcīnīja desmit topošie inženiersistēmu speciālisti, kā arī četri sausās būves tehniķi, informēja konkursa organizatori.

Prasmju konkursā "Inženiersistēmas/Ūdensmeistars" piedalījās 16 jaunie speciālisti no četrām profesionālās izglītības iestādēm, kuri strādāja pāros.

Vietu finālā ieguva:

  • Ralfs Skujevskis un Ralfs Viļumsons, Alens Silnieks un Daniils Vocišs no Jelgavas tehnikuma;
  • Miks Jānis Opolais un Klāvs Eduards Paukšēns, Tomass Bordovskis un Vladimirs Kučers no Rīgas Celtniecības koledžas;
  • Romans Činikailo un Deniss Andruļs no Latgales Industriālā tehnikuma.

Pusfināla darba uzdevums ietvēra ēkas iekšējās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu fragmenta izbūvi. Konkursantiem bija nepieciešams uzstādīt pie sienas stiprināmo rāmi izlietnei un tualetes podam. Vienlaikus bija nepieciešams pievienot arī ūdensapgādes un kanalizācijas cauruļvadus un uzstādīt izlietni, ūdensmaisītāju un tualetes podu. Darbu nobeigumā tika hidrauliski pārbaudīta uzstādītā sistēma un demonstrēta iespēja lietot uzstādīto santehniku.

Prasmju konkursā "Sausā būve un apdare" savas prasmes un zināšanas finālā demonstrēs četri jaunie profesionāļi no četrām profesionālās izglītības iestādēm:

  • Gustavs Kupičs no Liepājas Valsts tehnikuma;
  • Artūrs Beļikovs no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma; 
  • Ervīns Balaboļins no Rīgas Celtniecības koledžas;
  • Artūrs Alksnis no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma.

Sausās būves tehniķi strādāja, vadoties pēc rasējuma, tā izmēriem un dotajām instrukcijām. Uzsākot darba uzdevuma izpildi, konkursantiem bija jāiepazīstas ar tehniskajiem noteikumiem un jāaprēķina faktiskais minimālo nepieciešamo materiālu daudzums. Atbilstoši rasējumam, jaunajiem speciālistiem bija jāveic konstrukcijas atzīmēšana, kam sekoja konstrukcijas karkasa montāža. Karkasam bija jāatbilst vertikālā un horizontālā līmeņa prasībām un izmēriem, atbilstoši montējot CW/UW profilus. Pēc karkasa montāžas konkursanti veica izolācijas minerālvates iestrādi un sienu apšūšanu ar ģipša A, DF un/vai DFH2IR tipa plāksnēm. Vienlaikus atbilstoši darba uzdevumam bija jāuzstāda pašlīmējošie stūru profili "AquaBead" diviem ārējiem stūriem, savukārt divas plaknes bija jānoklāj ar nobeiguma špakteli.

Prasmju konkursa "Inženiersistēmas/Ūdensmeistars" pusfināla uzdevuma izpildes vērtēšanu veica profesionālās izglītības iestāžu pedagogi nozares eksperta Normunda Grinberga vadībā, savukārt prasmju konkursa "Sausā būve un apdare" – SIA "Saint-Gobain Celtniecības Produkti" Gyproc grupas vadītāja Roberta Bombina vadībā.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta "Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti